Danny Boyle’ın James Bond İşbirliği Kesinleşti!

Danny Boyle 25. James Bond filminin teknik ekibinde yer alıyor.

  • 17PAYLAŞIM
  • 2723OKUMA

Oscar’lı yönetmen Danny Boyle, 25. James Bond filmi üzerinde çalışıyor! “Trainspotting”, “Milyoner”, “Sunshine” gibi unutulmaz filmlere imza atmış olan Oscar ödüllü Danny Boyle, Bond serisinin yeni devam halkasında senaryoyu üstlendiği açıkladı. Boyle’ın senaryoda parmağı olduğu kesinleşmiş olsa da, yönetmen koltuğunu da üstlenip üstlenmeyeceği henüz bilinmiyor.

Senaryoda, uzun süredir birlikte çalıştığı iş partneri John Hodge ile birlikte çalışan ünlü yönetmen, Metro New York’a açıklamalarda bulundu. Şu an senaryo üzerinde çalıştıklarını belirten yönetmen, “Her şey buna bağlı, gerçekten. Şu an Richard Curtis’le aynı bir  senaryo üzerinde çalışıyoruz. O projeyi altı veya yedi hafta içinde çekmeye başlamayı umuyoruz. Ardından Bond filmi geliyor. Ama şu an ikisi üzerinde de çalışıyoruz. John Hodge ile bazı fikirlerimiz var  ve John şu anda onları yazıyor. Her şey bunların nasıl ortaya çıktığına bağlı” dedi.

Daha öncelerde filmi yönetmesi için düşünülen isimler arasında En çok Kuzey İrlanda temelli gerilim filmi “’71” ile bilinen Fransız yönetmen Yann Demange, 4 Oscar adaylığı kazanan neo-Western türü “Hell Or High Water” ile adından bir hayli söz ettiren İskoç yönetmen David Mackenzie ve “Sicario”, “Arrival” ve son olarak Oscar ödüllü Blade Runner 2049’a imza atan Denis Villeneuve olmuştu.

Sizce Boyle 25. Bond filminin yönetmen koltuğunu üstlenecek mi?

(Beyazperde)