Netflix İnsan Bilinci Bilgisayara Aktarılabilir Mi? Sorusuna Cevap Veriyor

Netflix’in şimdiye kadarki en pahalı dizisi olan Altered Carbon son yıllarda sıkça konuşulan bir şeyi ele alıyor ve insan bilincinin bilgisayarlara sayısal olarak aktarıldığı bir gelecekte geçiyor.

  • 32PAYLAŞIM
  • 5369OKUMA
Altered-Carbon

Dizinin ele aldığı ve merak uyandıran konu bir yana, on bölümün de sorunsuz bir biçimde yolda olduğunu bize kanıtlamaya niyetli olan Netflix, Altered Carbon’un ilk fragmanını yayınladı.

Avatar filminde de çalışan Laeta Kalogridis, Richard Morgan’ın ödül kazanan 2002 tarihli Cyberpunk romanından uyarlanan 10 bölümlük diziyi yöneten isim. Altered Carbon, insan zihninin artık sayısallaştırılabileceği, korteks yığınının sayısal olarak indirilebileceği, transfer edilebileceği ve “köleler” olarak bilinen yeni bedenlere yerleştirilebileceği bir gelecekte geçiyor.

Altered-Carbon

Dizide, dünyadaki en zengin adam olan Laurens Bancroft’ın (James Purefoy) öldürülmesi için harekete geçmek üzere yüzyıllar sonra hayata döndürülen Envoy askeri Takeshi Kovacs’ın (Joel Kinnaman, Will Yun Lee ile başrol paylaşıyor) hikâyesini izliyor. Soruşturma ilerledikçe, Kovacs geçmişinin neredeyse düşündüğü kadar temiz olmadığını öğrenmeye başlıyor…

Son yılların en trend konularından biri olan insan bilincinin bilgisayarlara aktarılabilmesi ve bu yolla ölümsüzlük elde etmek aslında uzun zamandır tartışılan bir konu. Bu açıdan hayli ilgi çekici olan dizinin her bir bölümü ortalama yedi milyon dolara mal olmuş durumda ve Game of Thrones’a benzer kalitede bir görsellik izleyicileri bekliyor olacak. Hatta eğer dizi beklenen ilgiyi görürse, yapımcılar ikinci sezon için maliyetleri ikiye katlamayı bile göze almış.İlk sezonun tamamı 2 Şubat’ta Netflix’te bizlerle olacak.

HBO’ya yeni dizi geliyor!

Geçmiş yıllarda çokça yankı uyandıran ‘Love’ filminin senaristiLesley Arfin ile Skate Kitchen filminin yönetmeni Crystal Moselle HBO’ya diziyapıyor.

2506

Çağatay Ulusoy’un Netflix dizisi ertelendi!

Netflix'in ilk Türk dizisi 'Hakan: Muhafız'ın (The Protector), Eylül ayında yayına girmesi beklenirken, Netflix yetkilileri diziyi beğenmediği için ertelendi.

3112

Netflix filmi The Angel’den fragman geldi

Netflix'in yeni filmi, başrolünde Marwan Kenzari'nin oynadığı The Angel'den fragman geldi

2706

Extinction’dan fragman

Ant-man filmlerinde de yer alan Michael Peña’nın yeni filmi Extinction'dan fragman geldi.

3010