Otel Transilvanya $44 milyonla Box Office ABD’de zirveyi kaptı!

Haftasonu ABD Box Office verilerine göre Otel Transilvanya $44 milyonla birinci sıraya yerleşti.

Otel Transilvanya serisinin üçüncü filmi Yaz Tatili, ABD’de seleflerinin açılış performanslarına paralel bir açılış olan $44 milyonla Box Office ABD’nin birinci sırasına yerleşti.
Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili, $42,5 milyonla açılış yapan ilk film ve vizyondaki ilk üç gününde $48,5 milyon elde eden ikinci filmin izini takip ederek $44 milyonluk bir açılışa imza attı. Beşinci hafta sonunda da olsa gişedeki etkisini devam ettiren İnanılmaz Aile 2’nin varlığını sürdürdüğü bir ortamda serinin önemli potansiyelini hâlâ koruduğunu ispatlayan Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili, dünya genelinde ise ilk hafta sonunda toplam $100 milyon hasılata erişti.

Bir önceki hafta sonunda yaklaşık $76 milyonluk açılışıyla ilk filmin açılış performansının hayli üzerine çıkan Ant-Man and the Wasp, 62%’yi bulan ikinci hafta sonu düşüş oranıyla MCU’da yer alan ikinci filmler arasında ikinci hafta sonunda en fazla düşüş yaşayan yapım oldu. Hafta sonunu $28,84 milyonla ikinci sırada kapatan film, on günde dünya genelinde $283,7 milyona ulaştı.

Dwayne Johnson’ın başrolünde yer aldığı aksiyon filmi Gökdelen (Skyscraper), $25,5 milyonluk açılışıyla beklentilerin altında ve listenin üçüncü sırasında kalırken, İnanılmaz Aile 2 vizyondaki beşinci hafta sonunda tahmini $16,22 milyonla dördüncü sırada yer aldı. Gösterimdeki dördüncü hafta sonunu geride bırakan Jurassic World: Yıkılmış Krallık ise $15,5 milyonla Box Office ABD’nin beşinci sırasında yer alan yapım oldu.

Hafta sonunun kayda değer başarısı ise sınırlı gösterime giren bir bağımsız filmden geldi. Sundance’te yarışan ve festivalde övgülere mazhar olan Eighth Grade, sadece dört salonda $252 bin hasılat elde etmeyi başardı ve $63 bin salon başına ortalama hasılat miktarıyla bu anlamda 2018 yılının rekorunu kırmış oldu. 2018 rekorunun bir önceki sahibi ise $60 binle Wes Anderson’ın yönettiği Isle of Dogs’a aitti.

Box Office ABD (13 – 15 Temmuz 2018)

Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili : $44,1 milyon (~4,2 milyon seyirci)
Ant-Man ve Wasp : $28,84 milyon (~2,7 milyon seyirci)
Gökdelen : $25,5 milyon (~2,35 milyon seyirci)
İnanılmaz Aile 2 : $16,22 milyon (1,7 milyon seyirci)
Jurassic World: Yıkılmış Krallık – $15,5 milyon (1,55 milyon seyirci)

 

ABD Box Office’te zirve Meg: Derindeki Dehşet’in!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta yeni bir yapımın olurken, listede 3 yeni film

3014

Haftanın gişe verileri belli oldu

Hafta sonu en çok hangi filmler izlendi? İşte 27 -29 Temmuz gişe verileri...

2230

ABD Box Office hafta sonu açıklandı!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta yeni bir filmin olurken, listede 2 yeni film k

2156

Gişe verileri belli oldu! (29 Haziran- 1 Temmuz)

Bu haftasonu sinemalarda en çok izlenen filmler belli oldu. İşte o filmler;

2933