Pera Müzesi’nde 23 Nisan Heyecanı Başlıyor!

Pera Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocukları müzeye davet ediyor.

Pera Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak üzere birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenliyor. Pera Eğitim, 21 Nisan günü “Zamanda Yolculuk” ve ”Masalın Perisi: Pera Müzesi” adlı birbirinden renkli iki etkinlik düzenlerken, Pera Film 21-24 Nisan tarihleri arasındaki özgünlük ve yaratıcılığın coşkusunu yansıtan “Hayal Gücüm Benim Gücüm!” film programını sunuyor.

Pera Eğitim, Çağdaş Drama Derneği iş birliğiyle “Zamanda Yolculuk” başlıklı yaratıcı drama atölyesi düzenliyor. 7-12 yaş grubu için hazırlanan atölyede, yaratıcı drama yöntemiyle oyunlar oynanıyor, canlandırmalar yapılıyor. Atölye, 21 Nisan Cumartesi günü 10.30 – 13:00 saatleri arasında ücretsiz düzenleniyor. SEİBA Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Merkezi’nden iki anlatıcı ve bir müzisyenin katılımı ile gerçekleşen ‘Masalın Perisi: Pera Müzesi’ başlıklı atölyede, çocuklar ve aileleri masalların dünyasında büyülü bir yolculuğa çıkıyor. Müze mekânı ile masalların hayal mekânının iç içe geçtiği etkinlik, 21 Nisan Cumartesi günü 15.30 – 16.30 saatleri arasında ücretsiz gerçekleşiyor.

Pera Film, çocuk bayramına özel Hayal Gücüm Benim Gücüm! film programını sunuyor. Program kapsamında üç yapım gösteriliyor; Pıtırcık Tatilde (Laurent Tirard, 2014)Kabakçığın Hayatı (Claude Barras, Michael Sinterniklaas, 2014)Pan’ın Labirenti (Guillermo del Toro 2006).

Çocuk Bayramı kapsamında 17-22 Nisan tarihleri arasında Pera Müzesi Artshop’ta tüm çocuk ürünleri %20 indirimle, 21-22 Nisan tarihlerinde ise Pera Cafe’deki tüm lezzetler %15 indirimle sunuluyor.

Pera Eğitim “Zamanda Yolculuk” ve “Masalın Perisi: Pera Müzesi” etkinlikleri ücretsizdir.Pera Müzesi 2.kat sergi salonunda gerçekleştirilecek Masal Saati için yerler sınırlıdır, rezervasyon alınmamaktadır. Detaylı bilgi için: [email protected]