Harley Quinn filminin yönetmeni belli oldu!

Warner Bros. ve DC'nin adı henüz belli olmayan Harley Quinnfilminin yönetmenliği için seçtiği isim Dead Pigs filmiyle Sundance Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'ne layık görülen Cathy Yan oldu.

 Chuck DixonJordan B. Gorfinkel ve Gary Frank tarafından yaratılan Birds of Prey adlı çizgi roman serisinden uyarlanması beklenen Harley Quinn filminde, hikâyenin gidişatına uygun olarak DC Evreni‘nden birçok kadın kahraman Margot Robbie‘nin Harley Quinn’ine eşlik edecek. Dead Pigs filmiyle Sundance‘te yakaladığı başarının yanında övgülere mazhar olan Cathy Yan, Harley Quinn filmini yönetmek için sayısız erkek yönetmeni geride bırakarak ön plana çıkmayı başarmış ve karaktere hayat veren Margot Robbie’nin büyük desteğini de kazanmış. Cathy Yan’ın bir süper kahraman filmi yöneten Asyalı ilk kadın yönetmen olacağı bu filmin senaryosu, geçtiğimiz aylarda Batgirl filminin senaryosunun da emanet edildiği Christina Hodson‘ın kaleminden çıkacak.

Adı henüz belli olmayan bu Harley Quinn filminin çekimlerine en geç bu yılın sonu veya 2019 yılının ilk aylarında başlanması bekleniyor ancak söylenen göre, bir yandan da DC öncelikle Margot Robbie’nin Sharon Tate‘e hayat vereceği, Quentin Tarantino‘nun Once Upon a Time In Hollywood filminin çekimlerinin tamamlanmasını bekliyor.

DC Sinematik Evreni’nin Yapım Aşamasındaki Filmler

DC Sinematik Evreni'nin yapım aşamasındaki 19 filmine biraz yakından bakalım isterseniz.

3759

Harley Quinn Televizyon Dünyasına Uyarlanıyor

Sevilen karakter Harley Quinn'in, animasyon dizisi için çalışmalara başlandı.

2664

DC Hayranlarına Müjde: Harley Quinn Filmi Geliyor!

The Hollywood Reporter, Harley Quinn filmi konusunda müjde verdi! THR’nin haberine göre; Suicide Squad’ın yönetmeni David Ayer, Gotham City Sirens filminde Harley Quinn karakterinin üzerin

4284