Peter Jackson ‘Lord of the Rings’ dizisine dahil olacak mı?

Usta yönetmen Peter Jackson diziyle herhangi bir ilgisinin olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını açıkladı.

Lord of the Rings ve Hobbit üçlemelerinin ardından adı Orta Dünya ile bütünleşen Peter JacksonLord of the Rings dizisiyle ilgili söylentilere cevap verdi.

Hayranların heyecanla beklediği Lord of the Rings uyarlaması, bir hayli yüksek bir bütçeyle Amazon tarafından ekrana taşınıyor.

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bir söylentiye göre Peter Jackson da dizide yapımcı olarak boy gösterecekti. Söylentinin çıkış noktası ise Jackson’ın avukatının, Jackson ve Amazon arasında bir diyaloğun yaşandığını açıklaması olmuştu.

Jackson iki aydır süren iddialara geçtiğimiz gün Fransız Allocine ile yaptığı röportajda cevap verdi ve dizinin yapımında yer almayacağını şu sözlerle duyurdu: Lord of the Rings” dizisinde yer almıyorum. Neden ismimin geçtiğini anlıyorum ancak bu projeyle hiçbir ilgim yok.”

Jackson buna ek olarak bir süredir gündemde olan, DC evreninden bir süperkahraman filmini yöneteceği söylentilerini de kesin bir dille reddetti ve “çizgi romanları sevmediğini, okumadığını ve bu yüzden de sinemaya uyarlamakla ilgilenmediğini” söyledi