Psycho Bir Batman

Bugün (30 Ocak) usta aktör Christian Bale’in doğum günü. Biz de başarılı aktörün dikkat çekici beş filmiyle yeni yaşını kutluyoruz.

  • 30PAYLAŞIM
  • 5030OKUMA

Christian Bale belki de Christopher Nolan’ın The Dark Knight üçlemesi ile çok daha fazla göz önüne gelerek popülerlik alanını genişletti, ancak daha önce yer aldığı filmlerde sergilediği oyunculuklarla sinema severlerin çoğunun kendine hayran olmasını sağlamıştı bile. Başarılı oyuncunun doğum gününde, yer aldığı, tekrar tekrar izlemekten sıkılmayacağınız beş filmini listeliyoruz. İşimiz biraz zor ama!

 

American Psycho

American Psycho / Amerika Sapığı – 2000

Mary Hanson tarafından yönetilen bu korku-gerilim filmi izleyen bir çok insanı fazlasıyla etkileyen bir yapım. Bret Easton Ellis’in aynı adlı romanından uyarlanan filmin kadrosunda Christian Bale haricinde Willem Dafoe, Reese Witherspoon ve Jared Leto yer alıyor. Film anlatımını bir Wall Street zenginin işlediği cinayetler üzerinden işliyor. Hala izlemediyseniz ve vahşet görmekten çekinmiyorsanız kaçırmayın!

 

Reign of Fire

Reign of Fire / Ateş Krallığı – 2002

Reign of Fire belki de hiçbir zaman çok fazla göz önünde olma şansını bulamadı. Aslında filmin kadrosuna baktığımızda Matthew McConaughey, Gerard Butler gibi önemli oyuncuların yer aldığını görebiliyoruz. Dünyayı istila eden ejderhalara karşı yaşam mücadelesi veren insanların hikayesinde filmi sürükleyen isim ise Christian Bale oluyor. Film o mücadeleye sizi inandırıyor ve sonuna kadar hikayenin içinde kalmanızı sağlıyor.

 

The Machinist

The Machinist / Makinist – 2004

Imsomnia(Uyuyamama) hastası Trevor Reznik isimli torna ustasının hikayesini Christian Bale bambaşka bir noktaya taşıyor. Belki de aktörlük kariyerinin en ilham verici olayına bu film için imza atan Bale, The Machinist filmi için tamı tamına 30 kilo verdi. Özellikle bedenini gördüğümüz sahnelerde tüm kemiklerini sayabiliyoruz. Merak uyandıran yapısıyla The Machinist’i sevmemek elde değil, Christian Bale’e ise hayranlık seviyeniz kat ve kat artacaktır.

 

The Prestige

The Prestige / Prestij – 2006

Christopher Nolan’ın kötü filmi var mı biz bilmiyoruz. The Prestige de Nolan’ın en sevdiğimiz filmlerinden biri, tabii bu durumda Christian Bale ve Hugh Jackman ikilisinin performansları da çok etkili. Ayrıca Michael Caine ve David Bowie gibi iki efsanenin de filmde yer aldığını hatırlatmak gerek. Bir çok açıdan Bale’in en iyi filmlerinden biri The Prestige.

 

The Dark Knight

The Dark Knight / Kara Şövalye – 2008

Bir Nolan – Bale ortaklığı daha listemizde yer alıyor. Christian Bale’in Batman olarak karşımıza çıktığı serinin ikinci filmini listemize ekledik ancak diğer iki filmi de çok seviyoruz. Gerçekten Christopher Nolan’ın yarattığı Batman serisi her zaman çok özel bir yerde olacak. The Dark Knight ise çok daha özel. Batman’in bir numaralı düşmanı Joker’i oyanayan Heath Legder’ın performansını da hiçbir zaman unutamayacağız.

Solo Batman Filminde Ben Affleck’in Yerine Sürpriz Bir İsim Geliyor

Söylentilere göre Warner Bros, Ben Affleck'ten vazgeçerek başrolü Jake Gyllenhaal’a vermeyi düşünüyor.

3560

Bu Hafta Sinema ve Dizi Dünyasındaki Gelişmeler

Bu haftaki sinema ve dizi dünyasında olan gelişmeleri sizler için derledik.

3749

En İyi Devam Filmleri!

Sinema dünyasında ilk filminin ardından gelen ikinci filmiyle de çok başarılı olan seriler var. Biz de bazılarını tekrar hatırlayalım istedik. İşte listemiz!

5040

Yeni Joker DiCaprio Olabilir

Martin Scorsese'nin yöneteceği solo Joker filminin başrolü için Leonardo DiCaprio'nun adı geçiyor.

3462