Quentin Tarantino’nun Yeni Filminden Detaylar

Tarantino, 77 yaşındaki efsane oyuncu Al Pacino’yu filminde görmek istiyor.

quentin-tarantino

Tarantino, Charles Manson Filmi İçin Al Pacino’yu İstiyor

2015 yılında çektiği “The Hateful Eight” filminden bu yana ortalıkta görünmeyen 2 Oscar ödüllü yönetmen Quentin Tarantino, belli ki dokuzuncu filmi ile bomba gibi dönmek istiyor.

Film prodüksiyona hazırlanırken bizim de her gelen yeni haberle ağzımızın suyu akıyor. Hatırlayacaksınız geçen günlerde filmin kadrosuna Leonardo DiCaprio’nun katıldığını öğrenmiştik. Bugün yabancı basında çıkan haberlere göre ise yönetmenin filmde oynatmak istediği bir diğer oyuncunun Al Pacino olduğunu öğreniyoruz.

Yabancı basında çıkan haberlere göre Tarantino’nun sadece Al Pacino’yu istediği yönünde, eğer Al Pacino teklifi kabul eder ise rolü daha sonra belirlenecek. Tarantino’nun ne kadar büyük bir yönetmen olduğu düşünülürse, bu anlaşma gerçekleşebilir. Eğer gerçekleşirse, daha önce birlikte çalışmayan ikili için bu film bir ilk olacak.

Başrolü Leonardo Dicaprio Kaptı

Tarantino dokuzuncu filmi için Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio ile zaten konuşmakta idi ve gelen son haberlere göre Tom Cruise ile de görüşmeler yapıyordu. Tarantino bu görüşmeleri DiCaprio ile sonlandırdı.

Leonardo DiCaprio ve Quentin Tarantino, ünlü yönetmenin Charles Manson odaklı filmi için yakında yeniden birleşiyorlar. DiCaprio, Tarantino’nun dokuzuncu filminde yer almak için stüdyo ile olan görüşmelere noktayı koymak üzere. Zaten daha önce de Tarantino ile 2012 yapımı Django Unchained filminde çalışmıştı.

Leonardo-Dicaprio

Tarantino Sonunda Yeni Filmi İçin Sony İle Anlaştı

Tarantino, Netflix, Disney ve Amazon dışında tüm şirketlerin senaryoyu okumasına izin verdiği ve şirketler arası başlayan mücadeleyi kazanan belli oldu. Film için Warner Bros, Paramouth ve Sony önce çıkarken. Sonuçta kazanan ise Sony oldu. Henüz ismi belli olmayan #9 olarak adlandırılan filmin bütçesi ise tahmini 100 milyon dolar olacak diye konuşuluyor.

İlk olarak Manson ailesinin cinayetlerinin merkeze alınacağı tahmin edilen film daha çok 1969’da işlenen tüm garip cinayetlere odaklanacak. 2018 yılında çekimlerine başlanacak filmin 2019 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

Filmin Başrol Oyuncusu İçin Bir İsim Daha Konuşulmaya Başlandı

Tarantino dokuzuncu filmi için Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio ile zaten konuşmakta idi ve gelen son haberlere göre Tom Cruise ile de görüşmeler yapıyor.

Tarantino, Margot Robbie’nin oyuncu Sharon Tate rolünü oynayacağını belirtmişti. Bu durum da seri katil Charles Manson’un hikayesini anlatacağı spekülasyonlarını doğurmuştu. Ancak Tarantino geçtiğimiz gün filmin Manson üzerine odaklanmayacağını, ancak cinayetleri zemin olarak kullanacağını belirtti.

tarantino

Filmin henüz oyuncu kadrosu tam olarak belli olmasa da, ancak Tarantino, 2019 yılında vizyona sokmayı planladığı filmin çekimlerine gelecek yıl ortalarında Los Angeles’ta başlamak istiyor.

Quentin Tarantino’dan Yeni Filmi İçin Şaşırtan Açıklama: Sandığınız Gibi Değil

Projenin, 1969 yılında gerçekleşen Manson Aile cinayetlerini konu edineceği geçtiğimiz yaz aylarında duyurulmuştu. Ancak Tarantino şimdi yaklaşan filmin Manson katliamı üzerine odaklanmayacağını, ancak yine de 1969 yılına ilişkin bir olay olacağını belirtti: “Bu film Charles Manson ile ilgili değil, ama yine de 1969’ta geçecek.”

tarantino

Manson Aile Cinayetleri hâlâ adı belirlenmeyen filmin başlıca konulardan biri olabilir, ancak Tarantino’nun kısa açıklamasına bakılırsa odaklandığı şey çok farklı olacakmış gibi görünüyor. O yılın unutulmaz olaylarından bazıları şunlar: Richard Nixon, Amerika Birleşik Devletleri’nin 37. Başkanı, ABD’nin aya yolculuğu, New York City’deki Stonewall Riot’ları ve liste bu gibi şeylerle iyicene uzuyor. Hiçbiri de Tarantino’luk değil gibi. Bu film henüz erken prodüksiyon aşamasında olduğundan konu hakkında daha somut ayrıntılar öğrenene kadar biraz bekleyeceğiz gibi.

Quentin Tarantino Stüdyo Arayışında

Quentin Tarantino‘nun yeni filminin henüz bitirdiği senaryosu, stüdyolar tarafından değerlendirilmeye alınırken, filmin oyuncu kadrosu için her gün yeni bir isim konuşuluyor.

Yaz aylarında Quentin Tarantino’nun yeni filminin 1969 yılında yaptıkları ve işledikleri cinayetlerle gündemden düşmeyen Charles Manson liderliğindeki Manson Ailesi’ni konu edineceği belli olmuştu. Filmi için diğer filmlerinde olduğu gibi Weinstein kardeşler ile çalışmayı planlayan Tarantino, geride bıraktığımız bir ay içerisinde sektör içerisinden onlarca kişinin, hakkında cinsel taciz, istismar ve tecavüz suçlamalarında bulunduğu Harvey Weinstein ile ilgili bazı gerçeklerden haberdar olduğunu belirtip bu konu hakkında yeterince bir şey yapmadığını itiraf etmişti. Ünlü yönetmen Harvey Weinstein’ın kamuya da yansıyan bu suçlarından sonra The Weinstein Company ile bağını koparmıştı.

Quentin Tarantino Yeni Filmi Finanse Edecek Bir Stüdyo Arıyor

Tüm bu sebeplerden ötürü Quentin Tarantino, filmini finanse edecek bir yer arıyor. Tarantino’nun tamamladığı senaryosunu kişisel husumetinin olduğu Disney dışında Amazon ve Netflix hariç diğer tüm stüdyoların okuyup değerlendirmesine izin verdiği belirtiliyor.

Filmde yer alması muhtemel oyuncular arasında ise Margot Robbie, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt ve Samuel L. Jackson gibi isimler bulunurken en önemli adayların Brad Pitt ile Leonardo DiCaprio olduğu kulislerde dolaşıyor. Filmin çekimlerine 2018 yılı içerisinde başlanması planlanırken filmin gösterimi için 2019 yılını beklememiz gerekecek gibi duruyor.

Quentin Tarantino’nun yeni filminde flaş gelişme!

Margot Robbie’nin Quentin Tarantino’nun yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood’ta yer alacağı kesinleşirken filme Burt Reynolds, Tim Roth, Michael Madsen ve Kurt Russell’ın da dahil olması bekleniyo

2457

“Tarantino’nun emekli olmasını anlamıyorum”

10. filminden sonra emekli olacağını açıklayan Quentin Tarantino için Paul Thomas Anderson ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

2594

World War Z 2’nin çekimlerinde flaş gelişme

Brad Pitt’in Quentin Tarantino’nun yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood’ta yer alacak olmasından dolayı World War Z 2’nun çekimleri bir kez daha ertelendi.

3850

Quentin Tarantino Emekli Olma Planlarını Star Trek ile Erteliyor

Şu sıralar dokuzuncu filmi için çalışmalara devam usta yönetmen Quentin Tarantino yeni bir Star Trek filmi için harekete geçti.

3255