San Sebastian Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

İspanya'nın San Sebastian kentinde 65'incisi düzenlenen San Sebastian Film Festivali'nde En İyi Film ödülü 5 yıl aradan sonra yeniden bir komedi filmine verildi.

  • 16PAYLAŞIM
  • 2657OKUMA

İspanya’nın San Sebastian kentinde 65’incisi düzenlenen San Sebastian Film Festivali‘nde En İyi Film ödülü 5 yıl aradan sonra yeniden bir komedi filmine verildi. Bu ödül en son 2012 yılında bir komedi filmine, Fransız yapımı Dans Le Maison‘a verilmişti.

Altın İstiridye The Disaster Artist’e

Amerikalı aktör John Malkovich’in başkanlık ettiği jüri, En İyi Film’e verilen Altın İstiridye Ödülü’ne James Franco’nun yönetmenliğini yaptığı The Disaster Artist‘i layık gördü.

Film, tüm zamanların en kötü filmlerinden biri olarak görülen The Room’un yapım aşamasını konu alıyor.

Alanis adlı filmin yönetmeni Anahi Berneri ise En iyi Yönetmen ödülünün sahibi oldu. Böylece festival tarihinde Gümüş İstiridye ödülü ikinci kez bir Arjantinli yönetmene verilmiş oldu.

Başrol oyuncusu Sofia Gala’nın En İyi Kadın oyuncu seçildiği film, seks işçiliğinin acımasız, insanlık dışı gerçeklerini iddialı bir dille işliyor.

Romanyalı aktör Bugdan Dumitrache ülkesinden festivalin resmi seçkisine kalan iki filmden biri, Pororoca’daki performansı ile En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı. Dumitrache, filmde kızını parkta kaybettikten sonra yaşamı trajik biçimde değişen bir babayı canlandırıyor.

Altın İstiridye yi kazanan James Franco, bu festivali hiç unutmayacağını söyledi.

Festivalin bir başka kazananı Güney Amerika sineması oldu. En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Senaryo Uyarlama ödüllerini Diego Ferman’ın “A Kind of Family” isimli filmi kazandı.

Ölüm Odası İçin Geri Sayım Başladı

The Vault(Ölüm Odası) 5 Ocak 2018'de vizyona giriyor.

2433

James Franco X-Men Evrenine Dahil Oluyor

Marvel çizgi roman kahramanı Multiple Man'i beyaz perdeye uyarlayacak olan Fox, filmin başrolünü James Franco'nun üstleneceğini duyurdu.

2755

Kuzey Kore’nin Popüler Kültürle İmtihanı: The Interview

Sony’nin olay yaratan filmi The Interview ve Kuzey Kore üzerine detaylı bir inceleme ile karşınızdayız. Birçok açıdan farklı olan yapımın başrollerinde ise Seth Rogen ve James Franco var.

3990

Alien: Covenant’a Geri Sayım Sürüyor

Ridley Scott'ın yönettiği Alien: Covenant filminden iki yeni kısa tanıtım videosu daha geldi.

15470