DAHA Filmi Ödül Almaya Devam Ediyor

Ay Yapım’ın yapımcılığını, b.i.t arts’ın ortak yapımcılığını üstlendiği Onur Saylak’ın yönetmenliğini yaptığı DAHA, Türkiye prömiyerini yaptığı 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nde ödül yağmuruna tutuldu.

Bir baba oğul hikâyesine odaklanan DAHA, Yılmaz Güney, SİYAD En İyi Film ve Adana İzleyici ödüllerini kazanırken filmin başrol oyuncularından Hayat Van Eck ise Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü. Film daha önce 52. Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nden de ödük kazanmıştı.

Filmin kazandığı ödülleri takdim alan Onur Saylak, duygularını şu sözlerle ifade etti; “Filmin festivale katılması yeterince kıymetli. Pek çok iyi yönetmenle birlikte bir seçkide buluşmak inanılmaz keyifli. Önemli olan seyirciyle bütünleşmekti. Biz ekip olarak bunu başardığımız için çok mutluyuz. Hem seyirci ödülü, hem sinema eleştirmenleri ödülü hem de jüriden Yılmaz Güney Ödülü almak filmimizin tüm izleyenler tarafından takdir gördüğünü ve iyi yolda olduğumuzu gösterdi”

DAHA Filminin Konusu

“14 yaşındaki Gaza, yaşadığı küçük sahil kasabasından ayrılarak büyük şehirde liseyi okumayı hayal ederken, babasının onu insan kaçakçılığı şebekesinin bir parçası haline getirmesiyle suçla tanışır. Gaza’nın ergenliği, babasının baskıcı karakteri ve sürekli gözlemlediği göçmenlerle geçmeye başlar. Gaza, babası gibi şiddet ve baskı üzerine bir hayat mı kuracaktır yoksa o da bir göçmen mi olacaktır?”

DAHA Filminin Fragmanı

 

Vizyon Filmleri – 12 Ocak 2018

12 Ocak 2018'de gösterime girecek olan 7 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

3633

Onur Saylak’ın İlk Uzun Metraj Filmi Daha Vizyona Giriyor

Ünlü oyuncu Onur Saylak'ın, ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi Daha, kendini bir anda babasının insan kaçakçılığı suç zincirinde bulan Gaza'nın hikâyesini anlatıyor.

3042

Daha Filmine İlk Ödül Geldi

Kristal Küre için yarıştığı 52. Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali'nden Daha filmine ilk ödül geldi.

33306

Daha’dan Fragman Geldi

Onur Saylak'ın yönetmeni olduğu Daha filminin fragmanı yayınlandı.

31756