Sinema ve İngilizce Konuşarak Öğren Sitesi ile İzlenir

Hepimiz yaşamın sadece nefes almaktan ibaret olmadığının farkındayız. Önce kendimizin daha sonra çevremizdeki insanların değerinin farkına varmalı, ona göre davranmalıyız.

  • 14PAYLAŞIM
  • 2310OKUMA

Kendimize, ailemize ve yakınlarımıza karşı sorumluluklarımızdan biri de zamanı kaliteli kullanmaktır. İş hayatı malum, yeteri kadar bir yorgunluk bıraktığı için üzerimizde, kendimize daha çok vakit ayırmalı ve bu vakitte kişiliğimiz geliştiren, ufkumuzu açan eğlenceli ve hoşça vakit geçireceğimiz aktiviteler yapmalıyız. Bu aktivitelerin başına sinemayı koyabiliriz. Meraklı bir kalabalığın içinde, büyük büyük salonlarda, hiç tanımadan hayran olduğumuz oyuncuların bu kez bize nasıl bir hikâyeyi göstereceklerini daha doğrusu yaşatacaklarını merakla bekleriz. Alternatifimiz o kadar çok ki, yerli, yabancı, Türkçe veya alt yazılı, komedi yada gerilim. Seçimlerimiz o anki ruh halimizin bir işareti olur genelde. Eğer seçimimiz alt yazılı bir filmse bir taşla iki kuş vurup, bir taraftan filmimizi izlerken, bir taraftan da İngilizcemi geliştirmek mümkün. İngilizce sinema ne demek sorusunun cevabından daha üst seviye bir İngilizce eğitimine geçiş için kendimize böyle fırsatlar yaratabilir, böylelikle bilgilerimizi pekiştirebiliriz.

Işıltılı görsel efektler, yanı başımızdaymış gibi hissettiğimiz abartılı yüksek ses ve hikâyeyi adeta gerçekmiş gibi oynayarak bize o hissi geçiren oyunculuk performansları ile sinema bizi kendisine çeken bir büyü gibidir. Genele baktığımızda yabancı filmlerin daha fazla izlendiğini söyleyebiliriz. Alt yazılı olan birçok film gibi direk İngilizce olarak sunulan filmlere de rastlamak mümkün. Bu durum İngilizce eğimi için de önemli bir destek faktörüdür. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-gelistirmek-icin-filmler/ adresinden de bu konuda daha kapsamlı bilgi alarak, kendinize bir film listesi oluşturabilirsiniz. Konusarakogrensitesinde geniş bir film arşivi önerileri ile karşılaşacaksınız. İngilizcenin günümüzdeki önemi ve gerekliliği düşünüldüğünde profesyonel bir eğitimin yanı sıra, bu tür destekleyici argümanlarla da üstünden geçmeli, eğitimimiz için kendimizce çaba göstermeliyiz. Gerek iş kariyerimiz gerekse yurt dışı seyahatlerimiz de oldukça gerekli olan İngilizce, aynı zamanda günümüzde en çok konuşulan dil olma özelliğini de sahip. Bu bağlamda bizde İngilizcemizi geliştirmek için her yolu denemeli, bunu sinema ile birleştiren bu yolun ise daha fazla üstüne gitmeliyiz.