Sinema Saatinizi Kaçırmadan Swatch Kampanyası Moda Saat Sitesinde

Ailece, arkadaşlarınızla veya tek başınıza keyifli dakikalar geçirebileceğiniz en güzel aktivitelerden birisidir sinema. Beyaz perdenin ve ses kalitesinin büyüsü adeta sizi içine alarak günlük hayatından stresinden ve yorgunluğundan uzaklaştırır.

  • 13PAYLAŞIM
  • 2030OKUMA

Zaman zaman tekrarlanması gereken bu aktivite sayesinde güncel filmleri herkesten önce izleme imkânı bulursunuz. Film evde de izlenebilir fakat sinemadan alacağınız keyif şüphesiz evde ki kadar olmayacaktır. O gün yaptığınız etkinlikler arasında sinema için ayırdığınız vakit en keyifli saat dilimi olacaktır. Geçmişten günümüze teknoloji sayesinde gelişen sinema sektöründe oluşan rekabet ortamı izleyiciye uygun bilet fiyatları, 3 boyutlu görüntü ve kaliteli sinema salonları olarak geri dönmektedir.

Sinema bir olay ya da konunun hareketli görüntülerle anlatılmasıdır. Endüstriyel bir alan olması sebebiyle zaman içerisinde popüler bir iş sektörü haline gelmiştir. Sinematograf bir filmi hareket eden görüler olarak beyaz perdeye yansıtan araçtır. Sinema alanında geçmişte bazı denemeler yapılmış fakat günümüzdeki haline getiren çalışma 1985 yılında Lumifcre kardeşlerin icadı ile olmuştur. Bu sessiz sinema olarak adlandırılan ilk gösterimden sonra, 1926 yılında Warner Bross adlı film şirketi “Don Juan” adında ilk sesli sinemayı izleyiciyle buluşturdu. Ülkemizde kurulan ilk sinema salonu 1908 yılında bir Yahudi iş adamının Tepebaşında kurduğu “Panthe Sineması” dır. 19 Mart 1914’te Milli Sinema ve sonrasında 6 Temmuz 1914’te Sirkeci’de açılan Ali Efendi Sineması Türk girişimcilerin kurduğu ilk sinemalar olarak tarihe geçmiştir. Sinema kültürünün yerleşmeye başlaması ile 1922 yılında yerli filmler yapılmaya başlanmıştır. Ateşten Gömlek en çok beğeni gören örneklerden birisidir. Günümüzde kullandığımız ilk Swatch saat modellerinin üretilmeye başlandığı 80’li yıllar sinema sektöründe unutulmayan ve halen bazı TV kanallarında yayınlanan kaliteli filmlerin yılı olmuştur. Terminatör, RoboCop, Define Avcıları, Hayalet Avcıları, Beter Böcek, Geleceğe Dönüş, Karate Kid, Üç Kabadayı, Gremlinler, ET, İlkkan (Rambo), İndiana Jones Kutsal Hazine Avcıları unutulmaz sinema filmleri olarak hafızlarda yerini almıştır.

80’lerden günümüze erkek kol saati ve sinema teknolojisi oldukça gelişmiş kontrol edemediğimiz zaman içerisinde, sinema ile keyifli dakikaları hayatımıza sığdırmamız kontrol edebildiğimiz bir süreç olmaktadır.