Solo: The Han Solo Star Wars Story 25 Mayıs 2018’de Vizyonda

Star Wars'un ikonik kahramanının köklerine dönen "Solo: A Star Wars Story"den ilk fragman yayınlandı.

Solo:-The-Han-Solo-Star-Wars-Story

Han Solo Temelli “Solo: A Star Wars Story”ye İlk Bakış


Han Solo’nun Müziklerini John Williams Besteliyor

Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinin geçmişte efsanevileşen müziklerine imza atan ünlü besteci John Williams, 25 Mayıs 2018’de vizyona girecek olan Solo: A Star War Story filminin tema müziğini hazırlıyor.

John-Williams

85 yaşındaki Amerikalı bestecinin filmin kadrosuna dahil olması Star Wars hayranları arasında sevinç yarattı. Müziklerin bir kısmını da How To Train Your Dragon’ın bestecisi John Powell üstlenecek.

Williams, Star Wars serisinin unutulmaz tema müziğini ilk kez 1977 yılında bestelemiş, söz konusu eseri 2005 yılında Amerikan Film Enstitüsü tarafından ‘tüm zamanların en iyi film müziği’ olarak seçilmişti.

Yönetmenlik koltuğuna Ron Howard’ın oturduğu, Star Wars evreninin en ikonik karakterlerinden Han Solo’nun gençliğini merkeze alan Solo: A Star Wars Story filmi, 25 Mayıs’ta sinemaseverlerle buluşacak.

“Han Solo” Filminin Resmi Adı Duyuruldu

Merakla beklenen spin-off projesi Han Solo’nun sonunda resmi adı açıklandı. Lucasfilm yapımın adının Solo: The Han Solo Star Wars Story olduğunu filmin hayranları ile paylaştı.

 Solo:-The-Han-Solo-Star-Wars-Story

“Han Solo” Yönetmeni Ron Howard Yeni Bir Fotoğraf Paylaştı

Galaksinin çok uzak bir köşesinde prodüksiyonu son hız devam eden yeni Han Solo projesinin setinden Lucasfilm ve filmin yönetmeni Ron Howard yeni bir fotoğraf paylaştı. Gizemli ve şifreli fotoğrafa ise “Galaxy’de umutsuz ve tehlikeli zamanlarla ilgili bir sahneyi çekiyoruz” şeklinde bir yorum yaptı.

han-solo

“Han Solo” Spin-Off Serisinin Oyuncu Kadrosu ve Vizyon Tarihi Belli Oldu

Yüce Sezar!, Blue Jasmine ve Lanetli Kan gibi filmlerde gördüğümüz Alden Ehrenreich’ın genç Han Solo’yu canlandıracağı ve merakla beklenen spin-off projesi Han Solo’nun kadrosunda Han Solo’nun akıl hocası olarak Woody Harrelson, Han Solo’nun yakın arkadaşı Lando Calrissian olarak Donald Glover, Solo’nun ikonik yoldaşı Chewbacca olarak Joonas Suotamo yer alıyor. Game Of Thrones’un Khaalesi’si Emilia Clarke, Thandie Newton, Spencer Wilding, Phoebe Waller-Bridge, Warwick Davis, Paul Bettany ve Michael Kenneth Williams da filmin kadrosundaki isimler arasında.

hann-solo-ship

Han Solo’nun bestelerini Matt Damon’lı Bourne serisi, Şrek, ilk iki Kung Fu Panda ile ilk iki Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filmlerinin bestelerine imza atan Akademi adayı Londra temelli müzisyen John Powell üstlenirken, filmin senaryosunda ise Lawrence Kasdanve Jon Kasdan imzası var.

Merakla beklenen film 25 Mayıs 2018’de ülkemizde vizyona girecek.

Han Solo’nun Gençliğine Odaklanacak Spin-Off Serisinin Çekim Hazırlıkları Başladı

Star Wars serisi sadece birkaç sene önceye kadar, 80’li yıllarda yayınlanmış efsanevi bir film serisiyken, 1999’da ve 2000’lerin başında vizyona giren Star Wars üçlemesi ise asıl seri kadar olumlu tepki almadığı için yapımcı ve yönetmen George Lucas’ı da küstürmüş ve Lucas bir daha Star Wars filmi yapmayacağını açıklamıştı.

Emekli olma kararı alan Lucas, markayı Disney’e satınca Star Wars dünyasında dengeler değişti.
Star Wars’un bütün haklarını eline alan Disney, her yıl sonunda yayınlanacak film serisinin yanına bir de spin-off serisi oluşturarak yaz aylarında yayınlanacak yeni bir seri eklemeye karar verdi.

Buna göre, Disney’in 2015’te duyurduğu, Han Solo’nun gençliğini ve korkusuz bir kaçakçı olduğu yılları anlatacak film serisinin çekim hazırlıklarına başlandı. Filmler ise her yılın yaz aylarında yayına girecek. Böylece Star Wars hayranları her sene iki filme kavuşmuş olacak.

han-solo

Filmlerde Harrison Ford’un rol alıp almayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Han Solo serisinin ilk filmi 2018 içinde vizyona girecek.

Han Solo, açılışını $83,3 milyonla gişenin birinci sırasında gerçekleştirdi

Star Wars evreninde geçen ikinci spin-off film Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, vizyondaki ilk üç gününde beklentilerin altında kalarak $83,3 milyon hasılat elde etti.

2475

Star Wars düellosuna Owen Wilson efekti!

Owen Wilson'ın sesi ışın kılıçlarını şenlendiriyor.

2482

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi”nde kimler var?

Star Wars'ın yeni filmi Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi'nde karakterlerin posterleri yayınlandı.

2954

Black Widow Kendi Filmine Kavuşuyor

Scarlett Johansson'ın hayat verdiği Marvel kahramanı sonunda kendi filmine kavuşuyor mu?

3010