Stephen King’in ‘The Outsider’ romanı ekrana uyarlanıyor

"The Outsider", "The Dark Tower"ın yapım şirketi tarafından ekrana taşınıyor

Usta yazar Stephen King’in son romanı The Outsider, Media Rights Capital şirketi tarafından ekrana uyarlanıyor. Daha önce beyaz perdede Kara Kule (The Dark Tower) uyarlamasına imzasını atan şirket, The Outsider’ın senarist koltuğu için Richard Price ile el sıkıştı.

Media Rights Capital imzasıyla hayata geçirilen uyarlama, on bölümden oluşan bir mini dizi formatında ilerleyecek.

Geçtiğimiz haftalarda okurla buluşan The Outsider romanı, kısa sürede çok satanlar listesinde zirveye tırmanmayı başardı. Roman konu olarak, Flint City’nin en ünlü sakinlerinden Terry Maitland’ın hikayesini takip ediyor.

İyi bir eş ve baba olmanın yanı sıra başarılı bir öğretmen ve koç olan Terry Maitland, 11 yaşındaki bir çocuğu vahşi bir şekilde öldürmekle suçlanır. Cinayet anında bir konferansta bulunan Maitland’ın birçok şahidi olsa da olay yerinde parmak iziyle DNA’sının bulunması işleri bir hayli karıştırır.

The Outsider’ın yürütücü yapımcılığını, bir diğer King uyarlaması Mr. Mercedes’in de yapımcılığını yürüten Jack Bender ve Marty Bowen üstlenecek. Bu isimlere ek olarak King’in de yapımcı kadrosuna katılması bekleniyor.

Fatih Akın, Stephen King’in romanını sinemaya uyarlıyor

Paramparça filmiyle Altın Küre ödülü kazanan Fatih Akın, Stephen King'in Firestarter romanını beyaz perdeye uyarlayacak.

3171

Stephen King’in The Tommyknockers romanı sinemaya uyarlanıyor

Stephen King'in 1987'de yayınlanan ve Türkçe'ye Şeffaf adıyla çevrilen bilim kurgu ve korku türündeki romanı The Tommyknockers, James Wan ve Roy Lee tarafından beyaz perdeye uyarlanıyor.

2436

Stephen King’in The Bone Church öyküsü ekrana uyarlanıyor

Daha önce Mr Mercedes isimli kitabın ekrana uyarlamasıyla bir araya gelen Stephen King ve Chris Long şimide de King’in The Bone Church’ünde tekrar birlikte çalışmaya hazırlanıyorlar

2545

Stephen King’in 8 Korku Filmi

Edebiyat ve sinema dünyasında başarısından söz ettiren Stephen King'in eserlerinden esinlenmiş 100'den fazla korku filmi ve televizyon programı bulunuyor.

7683