The Square 3 Kasım 2017’de Vizyonda

The Square (Kare) filmi 3 Kasım 2017'de vizyona giriyor.

the-square-filmi-3kasim-2017-de-vizyonda

Ruben Östlund, Altın Palmiyeli yeni filmi The Square ile bu kez sanat dünyasını tiye alıyor.

İsveç’in Oscar için aday adayı gösterdiği filmin yönetmeni Östlund’un “görselliği ve hikâyesiyle izleyiciyi kışkırtıp eğlendirecek zarif bir taşlama” olarak tanımladığı filmi, müzeler ve sergi alanlarının steril ortamını mekân alan Kare stilize görselliği, sivri yaklaşımı ve kavramsal sanatı ele alışıyla hem çok çarpıcı, hem de gerilimli.

Başrollerini Elisabeth Moss, Dominic West ve Claes Bang’in paylaştığı, İsveçli yönetmen Ruben Östlund’un konuşma özgürlüğü, sanatsal özgürlükler, sosyal sansür vb. konuları İskandinav perspektifinde, politik ve sosyal bir çerçevede inceleyen bir film.

The Squre Filminin Konusu:

The Square, İsveç’te bir modern sanat müzesi küratörü etrafında gezinen bir öykü anlatıyor. Bir modern sanat müzesinde başarılı bir yönetici olan Christian, işini çok ciddiye almaktadır. The Square isimli sanat müzesinde yeni ve prestijli bir açılış yapılmadan bir kaç gün önce müze yağmalanır. Christian, olayın peşine düşer ama olaylar daha eğlenceli hale gelir ve kendisinin ahlaki sınırlarını sorgulamasına neden olur. Christian, bir yandan müzenin bu olaydan en az zararla çıkması için çalışırken, bir yandan da yeni yapılacak bir gösterimle ilgili olarak PR şirketiyle anlaşmaya çalışacaktır.

3 Kasım 2017’de vizyona girecek The Square fiminin fragmanı:

Gişede haftanın birincisi Göktaşı oldu!

Geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren Göktaşı, 103 bin seyirciyle sinemalarda liderliği kaptı.

2653

İşte bu hafta vizyona giren filmler!

Bu hafta sinemalarda 11 yeni film gösterime giriyor.

3388

Vizyonda bu hafta: 8 yeni film gösterimde! (24 Ağustos)

22 Ağustos'ta gösterime giren Adalet 2 ve İnanılmaz Aile 2 dahil olmak üzere hafta sonunda toplam sekiz yeni film seyirciyle buluşuyor.

2804

Vizyona giren filmler! (25 Mayıs 2018)

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, Türkiye'nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisi ulan Vecihi'nin hayatını anlatan Hürkuş ve bu filmlerle birlikte toplam 9 film bu hafta izleyiciyle buluştu. İşte haftan

3105