The Post Vizyona Girmeye Hazırlanıyor

Steven Spielberg'in yönettiği dram türündeki The Post filminden ilk fragman yayınlandı.

The Post filminde iki kez Oscar kazanan Tom Hanks(Forrest Gump, Kaptan Phillips) ve üç kez Oscar ödüllü Meryl Streep (The Iron Lady, Florence Foster Jenkins) bir araya geliyor.

Filmin kadrosunda Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Matthew Rhys, Bradley Whitford, Carrie Coon, Jesse Plemons, David Cross, Alison Brie, Bruce Greenwood, Tracy Letts, Michael Stuhlbarg ve Zach Woods da yer alıyor.

The Post Filminin Konusu:

The Post filmi, 1971’de Pentagon belgeleri etrafında dönen skandalı konu alıyor. Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee (Hanks) ve yayıncı Katharine Graham (Streep) askeri analist Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgelerin, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı’nda ABD askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini, Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya koymaları büyük skandal yaratır. Nixon yönetimi The Post’un bunları yayınlamasını durdurmaya çalışır ve ABD Savunma Bakanı Yardımcısı William Rehnquist davayı Yüksek Mahkemeye sunar. Belgelerin yayınlanabilmesi için gazete ile ordu arasında büyük bir hukuk mücadelesi başlar.

Senaryosunu Liz Hannah’nın yazdığı film ülkemizde 5 Ocak’ta vizyona girecek.

The Post Filminin Fragmanı

Spielberg Belgeseli Geliyor

Tom Hanks’in en iyi 10 filmi

Ünlü aktör Tom Hanks'in en iyi 10 filmini sizler için derledik.

3553

“Mara”dan korku dolu fragman

Başrolünü  Olga Kurylenko'nun üstlendiği korku filmi "Mara"dan uykuları kaçıracak fragman yayınlandı.

3189

Leonardo DiCaprio ve Steven Spielberg yeniden bir arada!

Oscar ödüllü usta oyuncu Leonardo DiCaprio ve sinema tarihinin başarılı bilim kurgularına imza atmış olan Steven Spielberg 16 yıl aradan sonra yeniden ortak bir projede yer alacak. 

2961

2 Oscar’lı Tom Hanks “Bios”un vizyon tarihini aldı

Tom Hanks’in başrolünü üstlendiği bilim kurgu filmi “Bios” vizyon tarihine kavuşurken, Hanks’in bu filmde dünyada kalan son adamı canlandıracağı öğrenildi.

2702