The Witcher Televizyon Dünyasına Uyarlanıyor

Fantastik roman ve oyun serisi The Witcher, Netflix tarafından uyarlanıyor

  • 18PAYLAŞIM
  • 2968OKUMA
the-witcher

İlk olarak, Polonya menşeli bilim kurgu dergisi Fantastyka’da okuyucuyla buluşan Andrzej Sapkowski imzalı The Witcher serisi, Netflix platformu için Lauren Schmidt tarafından ekrana uyarlanıyor.

The Witcher hikayeleri 1980’li yıllardaki dergi macerasının ardından kitap olarak yayımlanmaya başladı. Serinin ilk romanı Blood of Elves 1993 yılında basımını gerçekleştirirken arkasından eklenen yedi romanla uzun soluklu bir seriye dönüştü. Serideki son romanı Season of Storms ise 2013’te hayranlarıyla buluştu. The Witcher önce video oyunu, ardından ise çizgi roman serisi ve televizyon dizisi olarak da uyarlandı. Dizi uyarlaması Polonya televizyonunda izleyici karşısına çıktı.

The Witcher’ın fantastik hikayesinde, yüzyılı aşkın süredir bir arada yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasındaki barış sona ererken ve yeni bir ırklar arası savaş patlak veriyor. The Witcher olarak nam salan acımasız suikastçı Geralt of Rivia ise, vaadedilen çocuğun doğumunu beklemektedir. Bu çocuk dünyanın tüm dengesini değiştirecek güce sahiptir.

The Defenders, Daredevil ve Power gibi popüler serilerde imzası bulunan Schmidt, The Witcher’da yürütücü yapımcı ve shnowrunner olarak görev yapacak. Serinin diğer yürütücü yapımcıları arasında ise Sean Daniel, Jason Brown, Tomek Baginski ve Jarek Sawko var.

HBO’ya yeni dizi geliyor!

Geçmiş yıllarda çokça yankı uyandıran ‘Love’ filminin senaristiLesley Arfin ile Skate Kitchen filminin yönetmeni Crystal Moselle HBO’ya diziyapıyor.

2632

Çağatay Ulusoy’un Netflix dizisi ertelendi!

Netflix'in ilk Türk dizisi 'Hakan: Muhafız'ın (The Protector), Eylül ayında yayına girmesi beklenirken, Netflix yetkilileri diziyi beğenmediği için ertelendi.

3287

Henry Cavill ‘The Witcher’ın başrolüne geldi

Netflix'in The Witcher dizisinin başrolüne Henry Cavill getirildi.

4557

Netflix filmi The Angel’den fragman geldi

Netflix'in yeni filmi, başrolünde Marwan Kenzari'nin oynadığı The Angel'den fragman geldi

2818