Türk Sineması Venedik Film Festivali ile Buluşuyor!

Dünyanın önemli film festivallerinden biri olan Venedik Film Festivali rüzgarı bu yıl İstanbul'da esiyor

Se-Yap Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin yürütmekte olduğu “Festivaller İstanbul’da”projesi kapsamında Venedik Film Festivali’nin havası İstanbul’a uğrayacak.

Venedik Film Festivali’nin Eleştirmenler Haftası bölümünü temsilen, genel delege Giona Nazzaro, yan bölümlerinden olan “Venedik Günleri” film programlama direktörü Gaia Furrer ve ana bölümü temsilen Paolo Bertolin İstanbul’a gelecek.Türkiye Sineması’nın uluslararası film festivalleri ve film marketlerindeki görünürlüğünün sağlanmasını hedefleyen proje 3-9 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

2014 yılından bu yana, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmekte olan “Festivaller İstanbul’da” projesi, Atlas Post Prodüksiyon’un katkılarıyla gerçekleşmekte. “Festivaller İstanbul’da” projesinin, yaz aylarında Toronto, San Sebastian ve Busan Film Festivali yetkililerinin katılımıyla devam etmesi planlanıyor.

 

75. Venedik Film Festivali’nin ödülleri sahiplerini buldu

Fesitvalin büyük ödülü olan Altın Aslan'ı “Roma” filmiyle Alfonso Cuaron kazanırken, Horizons bölümünde yarışan Türk yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun da “Anons” filmiyle Jüri Özel Ödülü'ne layık bulundu.

840