Atilla Doğukan Türkyılmaz “Keloğlan” ile geliyor!

Yeni nesil "Keloğlan" filminin hazırlıkları sıkı bir şekilde devam ediyor. Atilla Doğukan Türkyılmaz 40 yıl aradan sonra beyaz perdede izleyiciyle buluşacak "Keloğlan"ın çağımıza uygun karakteri için çalıştı.

Modern çağa yaklaşan yeni nesil Keloğlan için sıkı hazırlık gerekiyor. 40 yıl aradan sonra beyazperdede izleyiciyle buluşmaya hazırlanan Keloğlan’ın yeni beyaz perde temsilcisi Atilla Doğukan Türkyılmaz modern çağımıza daha yakın bir karaktere bürünmek için iki ay boyunca hem diksiyon çalıştı hem de sıkı bir diyete girdi.

Türk masalının en ünlü kahramanlarından biri olan Keloğlan karakterini canlandırmak için gece gündüz çalıştığını belirten oyuncu, diksiyon ve senaryo çalışmaları için oyuncu koçu Ümit Çırak ile birlikte çalıştı. Mimar Sinan Lisesi Tiyatro Bölümü’ndeki eğitimine de devam eden Türkyılmaz, yaklaşık iki sezondur tiyatro sahnesinde de Keloğlan karakterini canlandırıyor. Masallara lâyık bir kerametle her türlü güçlüğü yenen, temiz kalpli karakter bu kez doğa bilinci ve hayvan sevgisini de katarak modern fantastik bir film aracılığıyla seyircilerle buluşacak. Filmde hayvanlar, animasyon karakterler şeklinde yer alıyor.

Yönetmen koltuğunda Süleyman Mert Özdemir’in oturduğu fantastik filmin senaryosunu Ferhat Ergün yazdı. Yağmur Ün, Asuman Dabak, Kaya Akkaya, Yakup Yavru ve Esvet Şahin’in de rol aldığı filmde, hayvan haklarının en büyük savunucularından biri olan Ömür Gedik de konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Film 7 Eylül’de sinemalarımızda olacak!