Türkiye’nin Oscar Adayı Ayla’dan Yeni Fragman

90. Akademi Ödülleri’nde ülkemizi temsil edecek olan Ayla filminden yeni fragman yayınlandı.

“Yabancı Dilde En İyi Film” dalındaki Oscar’ı kazanmak için yarışmaya katılacak Ayla filmi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sinema meslek örgütleri temsilcilerinden oluşan 17 kişilik bir seçici kurulun 13 film arasından yaptığı oylama sonucunda seçildi.

Filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay oturuyor. Mustafa Uslu’nun yapımcılığını üstlendiği, müziklerine Fahir Atakoğlu’nun imza attığı, danışmanlığını Elif Dağdeviren yaptığı filmin başrollerinde ise İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor, Lee Kyung-Jin bulunuyor. Filmin kadrosunda ayrıca Ali Atay, Taner Birsel, Murat Yıldırım, Mehmet Esen, Büşra Develi yer alıyor.

Ayla Filminin Konusu

“1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore’ ye saldırdığında Birleşmiş Milletler’ in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore’ye bir tugay gönderir. Her şey gönderilen tugayın içindeki askerlerden birisi olan Süleyman Astsubay’ın savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulmasıyla başlar. Süleyman Astsubay bulduğu 5 yaşındaki küçük kıza ay gibi yüzü olduğu için Ayla ismini verir. 15 ay boyunca Ayla’nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay’ın artık Türkiye’ ye dönmesi gerekmektedir. Ayla’yı bırakıp gitmek istemeyen Süleyman, Ayla’yı Türkiye’ye götürmek için birçok yolu dener ancak bir türlü Kore yasalarını aşıp Ayla’yı Türkiye’ye dönerken yanına alamaz. Savaş günlerini geride bıraktıktan 60 yıl sonra Ayla ve Süleyman tekrar bir araya gelirler.”

Ayla Filmi Fragman

Ayla Filminin Gerçek Kahramanı Hayatını Kaybetti

"Ayla" filminin gerçek kahramanı Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği vefat etti.

3073

Aile Arasında Sezonun En İyi Açılışına İmza Attı

Gülse Birsel'in senaryosuna imza attığı, Demet Evgar ile Engin Günaydın'ın başrollerini paylaştığı Aile Arasında, açılışını 504 bin seyirciyle gerçekleştirdi.

3119

Ayla Filmi Rekor Kırmaya Hazırlanıyor

Ayla Filmi, Recep İvedik 5'in elinde olan rekoru kırabilecek mi?

3959

Yol Ayrımı ve Mutluluk Zamanı’na Ayla darbesi

Box Office Türkiye rakamları açıkladı.

2972