Yılın Öne Çıkan Süper Kahraman Filmleri

Justice League ve Thor: Ragnarok filmlerinin gösterim tarihleri yaklaşırken yılın öne çıkan süper kahraman filmlerini tekrar hatırlayalım.

  • 19PAYLAŞIM
  • 3028OKUMA

2017 yılının son aylarını yaşarken iki süper kahraman filmini daha merakla beklemeye devam ediyoruz. Justice League ve Thor: Ragnarok’u bir kenara koyarsak bu yıl izlediğimiz süper kahraman filmlerini tekrar hatırlayalım istedik.

Logan

1 – Logan

Türkiye Vizyon Tarihi: 3 Mart 2017

Filmin başrollerini son kez Wolverine olarak izlediğimiz Hugh Jackman ile beraber, Patrick Stewart (Professor X) ve Dafne Keen(X-23) üstleniyor. Ayrıca kadroda yer alan diğer isimler; Doris Morgado, Boyd Holbrook, Stephen Merchant, Elizabeth Rodriguez, Richard E. Grant, Mary Peyton Stewart, Daniel Bernhardt, Eriq La Salle, Juan Gaspard. Filmin yönetmeni ise James Mangold.

Logan Konusu

“Yakın gelecekte yaşlanmış ve yorgun olan Wolverine ve Professor X, Meksika sınırında saklanmaktadır. Fakat Logan’ın dünyadan gizlenmesi ve mirası, karanlık güçler tarafından takip edilen genç bir mutant geldiğinde sona erer. Şimdi Wolverine’de genç bir kadın klonunu Nathanial Essex’in liderliğindeki kötü bir organizasyondan korumalıdır.”

Logan IMDB Puanı: 8,2

Guardians of the Galaxy Vol.2

2 – Guardians of the Galaxy Vol.2 

Türkiye Vizyon Tarihi: 28 Nisan 2017

Serinin ilk filminde olduğu gibi başrollerde Chris PrattZoe SaldanaDave BautistaKaren GillanSean Gunn yine karşımıza çıkıyor. Groot rolündeki Vin Diesel ve Rocket Racoon rolündeki Bradley Cooper da sesleriyle ekiple yola devam ediyor. Filmde ayrıca iki usta aktör de yer alıyor. Kurt Russell ile Sylvester Stallone da filmde yer alıyor.

Guardians of the Galaxy Vol.2 Konusu

“Marvel’dan ‘Guardians of the Galaxy Vol. 2′ filminde ekip kâinatın uzak cephelerinde dolaşırken çeşitli maceralara dahil olmaya devam ediyor. Koruyucular, yeni kurdukları ailelerini korumak için savaşırken Peter Quill’ın asıl geçmişinin gizemini de çözmek zorundadırlar. Eski düşmanlar yeni müttefiklere dönüşürken, hayranların klasik çizgi romanlardaki favori karakterleri kahramanlarımızın yardımına koşuyor.”

Guardians of the Galaxy Vol.2 IMDB Puanı: 7,8

Wonder Woman

3 – Wonder Woman

Türkiye Vizyon Tarihi: 2 Haziran 2017

Başrollerini Gal Gadot ve Chris Pine ile Danny Huston’ın paylaştığı filmin yönetmenlik koltuğunda Patty Jenkins oturuyor. Film, Warner Bros. Pictures’ın DC Evreni için yeniden ümitlenmesini sağlayacak başarıyı elde etmişti. Bakalım devam filmi de gelecek olan Wonder Women’ın beyaz perdedeki yolculuğu nereye gidecek.

Wonder Woman Konusu

“Wonder Woman olmadan önce Amazon prensesi olan Diana, yenilmez bir savaşcı olarak eğitilmiştir. Yetiştirildiği gözlerden uzak cennet adanın üzerinden geçen bir Amerikan Pilot’unun uçağı düşer, ve bu kazadan kurtulan pilot baygın olarak adanın kıyılarında bulunur. Pilot, Diana’ya adanın dışındaki dünyada büyüyen savaş tehdidinden bahseder. Bu tehdidi durdurabileceğine inanan Diana, adayı terk eder. İnsanlığın yanında tüm savaşları durdurmak için çarpışan Diana, tüm güçlerini ve gerçek kaderini keşfedecektir.”

Wonder Woman IMDB Puanı: 7,7

Spider-Man: Homecoming

4 – Spider-Man: Homecoming 

Türkiye Vizyon Tarihi: 7 Temmuz 2017

Yönetmenlik koltuğunda Jon Watts‘in oturduğu Spider-Man: Homecoming’de Örümcek Adam rolünü Tom Holland hakkıyla veriyor. Ayrıca filmin başrollerinde Iron Man olarak Robert Downey Jr., The Vulture olarak Michael Keaton yer alıyor. Kadroda yer alan diğer isimler ise Zendaya, Marisa Tomei, Martin Starr, Angourie Rice ve Jon Favreau.

Spider-Man: Homecoming Konusu

“Yenilmezler ile yaşadığı maceranın büyüsüne kapılan genç Peter kendini kanıtlama isteğiyle dolup taşan bir gençtir. Ancak yaşı gereği birçok farklı sorumluluğu vardır. May halası ile yaşayan genç Peter bir yandan da ona göz kulak olan Iron Man ile arkadaşlığını ilerletmiştir. Okul hayatına alışmaya ve sıradan bir genç gibi yaşamaya çalışan Peter’ın aklında ise suçla savaşmak ve dünyayı daha güvenli bir hale getirmek vardır. Vulture yepyeni bir düşmanı yaşadığı şehre gönderdiğinde ise Peter’ın kendini gösterme fırsatı çıkacak, ancak en değerli gördüğü herkes tehdit altında olacaktır.”

Spider-Man: Homecoming IMDB Puanı: 7,7

 

Süper Kahraman Filmlerinde Hiç Farketmediğiniz 10 Detay

Sadece küçük detayları yakalayanların bulabildiği süper kahraman filmlerinden 15 ayrıntı, aklınızı alabilir!

3399

Vizyon Filmleri – 3 Kasım 2017

3 Kasım 2017'de gösterime girecek olan 6 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

3276

Bu Gece Evde Korku Filmi İzlemek İçin 5 Neden

Cadılar Bayramı’nda evde kalıp korku filmi partisi düzenlemeye ne dersiniz?

4193

Cadılar Bayramı’na Özel Korku Film Önerileri

Ülkemizde seküler bir kutlama haline Cadılar Bayramı için bir parti planınız yoksa, 31 Ekim akşamını korku filmleri eşliğinde bir Halloween gecesine dönüştürebilirsiniz.

4050