Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali başladı!

Antalya Sinema Derneği tarafından Antalya’da organize edilen Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali, 30 ülke ve 100 şehirde eş zamanlı olarak başladı.

Türkiye’de ilk kez Antalya Sinema Derneği tarafından Antalya’da organize edilen Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali bugün itibariyle başladı. 30 ülke ve 100 şehirde eş zamanlı olarak yapılan Fransa merkezli festival bu yıl 20. yaşını kutluyor.

Birbirinden özgün kısa filmleri seyircilerle buluşturan zengin festivalin kapsama alanı bu yıl Ankara, İstanbul, Antalya ve Bursa’yı da içine alacak şekilde genişletildi. Festivalin bu seneki programında 41 Uluslararası Yarışma, 12 Ulusal Yarışma ve 64 Gösterim Seçkisi olmak üzere toplam 117 film seyirciyle buluşacak. Çok sayıda yönetmen söyleşisi ve atölye de festivalin programında yer buluyor.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek Ulusal Yarışma jüri üyeleri Nazan Kesal, Hilmi Etikan, Ali Sait Liman ve Metin Akdülger’den oluşuyor. Ulusal Yarışma filmlerinin yönetmenleri Bursa’da gerçekleşecek törende ödüllerini alacaklar.

1 – 2 – 3 Haziran tarihlerinde Antalya’da Konyaaltı Belediyesi’nin desteğiyle Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Festivali Ankara’da 5 – 6 – 7 Haziran’da Fransız Kültür Merkezi’nde sinemaseverlerle buluşacak. İstanbul’da 5 – 6 Haziran’da Fransız Kültür Merkezi’nde, 9 Haziran’da Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Festival Türkiye yolculuğunu Bursa’da tamamlayacak. Nilüfer Belediyesi ve Aykırı Sinema Derneği işbirliğiyle 8 – 9 – 10 Haziran’da yapılacak.

Herkese açık ve ücretsiz olan festivalin detaylı programına www.cokkisafilmler.com sitesinden ulaşabilirsiniz.