Top Gun’ın Devam Filmi Top Gun: Maverick’in çekimleri başladı

1986 yapımı kült filmi Top Gun’ın devam filmi Top Gun: Maverick’in çekimlerinin başladığını, Tom Cruise’un kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla takipçilerine duyurdu.

İlk plan devam filminin ilk filmin de yönetmeni olan Tony Scott ve Christopher McQuarrie’yle Tom Cruise işbirliğinde çekilmesiydi ancak Scott’ın 2012 yılında hayatını kaybetmesinin ardından bu proje gerçekleşememişti. Son olarak ise geçtiğimiz yıl Tom Cruise, Top Gun 2’nun çekileceğini açıklamıştı.

Tom Cruise’un kendi twitter hesabından paylaştığı fotoğraftan anladığımız kadarıyla serinin uzun yılların ardında gelecek devam filmi Top Gun 2’nun çekimleri başladı.

Top Gun: Maverick olarak adlandırılan filmin senaryosunu American Hustle ile Oscar aday elde etmiş Eric Warren Singer ile birlikte Peter Craig ve Justin Marks yazarken yönetmen koltuğunda ise daha önce 2013 yapımı Oblivion’da Cruise birlikte çalışmış olan Joseph Kosinski oturuyor. İlk filmin de yapımcılarından olan Jerry Bruckheimer‘ın bir kez daha aynı görevi üstlendiği Top Gun: Maverick’in besteleri de ilk filmde olduğu gibi Harold Faltermeyer‘e ait olacak.

Top Gun: Maverick12 Temmuz 2019‘da sinemalarda olacak.

Kaynak: Filmloverss