‘Watchmen’ ilk sezonuna başlıyor!

Geçtiğimiz yıl pilot bölüm onayını alan Watchmen dizisine ilk sezon onayı geldi. Damon Lindelof’ın imzasıyla ekrana taşınan dizi, ilk sezonuyla 2019’da HBO’da izleyici karşısına çıkacak. ​​

Watchmen dizisi yapı olarak çizgi romandaki mitolojiyle yeni ve özgün hikayeleri bir araya getirecek. Süper kahramanların dışlandığı bir dünyada geçen yapıt, birebir çizgi roman serisinden uyarlanmayacak; bunun yerine yepyeni karakterlerin bu evrende yaşadıkları maceralara odaklanacak.

Senaryo koltuğundaki Lindelof uyarlamayı şu sözlerle duyurmuştu: “Mr. Moore ve Mr. Gibbons’ın otuz yıl önce yarattığı 12 sayıyı ‘uyarlamak’ gibi bir niyetimiz yok. Bu dergiler çok kutsal bir yerdeler ve yeniden yaratılacak ya da taklit edilecek değiller. Sadece yeniden düzenlenecekler. Öte yandan ‘devam dizisi’ de yapmıyoruz. Bu hikaye, yaratıcılarının enfes bir şekilde inşa ettiği o evrende geçecek. Ancak yeni hikaye kesinlikle orijinal olmalı. Yeni sorular sormalı ve dünyaya yeni bir pencereden bakmalı. Her şeyden öte çağdaş olmalı.”

Watchmen’in pilot bölümünde Jeremy Irons, Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens ve Andrew Howard’ı eklemişti.

Damon Lindelof’ın yarattığı ve senaryosunu kaleme aldığı Watchmen’in yürütücü yapımcı kadrosunda Tom Spezialy, Stephen Williams, Joseph Iberti ve Nicole Kassell gibi isimler var. Kassell ayrıca pilot bölümün yönetmenliğini de üstlendi.
Paylaş!