Westworld’den spoiler gibi video paylaşıldı

Westworld’ün yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy, ilk sezonunda fan teorileri ve spoilerlardan çok çeken dizinin 2. sezonundaki tüm ayrıntıları içeren bir spoiler videosu yayınlayacağını duyurdu. Ancak videonun yayınlanmasının ardından tüm bunların bir şaka olduğu ortaya çıktı. 

İlk sezonuyla fırtınalar estirerek HBO’yu oldukça mutlu bir kanal haline getiren Westworld‘ün ilk sezonundan mutlu olmadığı tek şey dizi hakkındaki fan teorileri ve spoilerlardı kuşkusuz. Özellikle Reddit üzerinden yürüyen fan teorilerinden bazıları daha dizinin 5. bölümü yayınlanmakta iken dizinin finalini tahmin etmiş ve böylece bir nevi spoiler haline gelmişlerdi. Bu durumdan mutsuz olduklarını belirten dizinin yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy ise Westworld’ün 2. sezonu için bu durumun bir hal çaresine bakacaklarını söylemişlerdi.

Dizinin 2. Sezonundan Spoiler Videosu Tamamen şakaymış

Tüm bunların ardından dün gece Reddit üzerinden Jonathan Nolan adına açılmış bir hesap, uzunca bir açıklama yayınlayarak Westworld’ün ilk sezonda spoiler ve fan teorilerinden çok çektiğini ve bu sebeple postun 1000 oya ulaşması halinde dizinin 2. sezonuyla ilgili tüm ayrıntıları içeren bir spoiler videosu yayınlayacaklarını bildirdi. Halihazırda verdiği röportajlar doğrultusunda bu konuda canının sıkkın olduğunu bildiğimiz Nolan ve Joy’un fan teorilerinin membahı olarak bilinen Reddit’te böylesine bir açıklama yapması oldukça dikkat çekti ve hemen bunun ne kadar doğru ya da yanlış bir hareket olduğun tartışılmaya başladı.

Ancak bahsettiğimiz post, 1000 oya ulaşıp video yayınlanınca aslında tüm bunların bir nevi şaka ve reklam politikası olduğu ortaya çıktı. İlk sezonun ardından Bernard’ın bir sahilde uyanarak yaşananları hatırlamaya çalışmasıyla başlayan video, özellikle 3. dakika 7. saniyeden sonra oldukça ilginç bir hale geliyor. Bu hareketiyle Westworld’ün 2. sezon prömiyerine 2 hafta kala çokça ilgi topladığını, dolayısıyla başarılı bir reklam hareketine imza atıldığını söylemek mümkün.

Kaynak: Filmloverss

 

Westworld 3. sezon onayını aldı

Emmy ödüllü HBO dizisi Westworld, Nisan ayının sonunda prömiyerini yapmasının ardından üçüncü sezonun onayını aldı.

1750

Westworld 2. sezon fragmanı yayınlandı

HBO’nun sevilen bilim kurgu dizisi Westworld'ün merakla beklenen ikinci sezon resmi fragmanı paylaşıldı

2590

Westworld’ün 2. Sezonundan Yeni Görseller Yayınlandı

HBO’nun sevilen dizisi Westworld, 22 Nisan’da 2. sezonuyla dönmeye hazırlanırken Entertainment Weekly’e özel görseller paylaşıldı.

22334

Dizi Dünyasında Bu Hafta: Westworld, Genius, True Detective, Shameless

Dizi dünyasındaki gelişmeleri ve öne çıkan haberleri sizin için derledik.

3675