Wonder Woman Harika Başladı

Wonder Woman harika bir açılış yaparak ABD Box Office listesinde zirveye yerleşti

  • 178PAYLAŞIM
  • 29887OKUMA

Listenin bu haftaki galibi DC’nin yeni süper kahraman filmi Wonder Woman oldu. Süper kahraman Wonder Woman‘ın origin hikayesi 100,5 milyon dolar ile açılışını yaptı. Yapım böylece beklentileri katlamakla kalmadı, kadın yönetmenlerin elinden çıkma filmler arasında gelmiş geçmiş en iyi açılış rekorunu kırdı. Listenin 2. filmi animasyon Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film oldu. 2 çocuğun okul müdürlerini yanlışlıkla süper kahramana çevirmesini konu alan animasyon yapım ilk haftasında 23,5 milyon dolar kazandı.

Listenin 3. filmi ise bu hafta itibariyle zirveye veda eden, Karayip Korsanları serisinin 5. devam halkası Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı oldu. Jack Sparrow’la birlikte yeni karakterleri de seyircilerin karşısına çıkaran film bu hafta 1,6 milyon dolar kazandı. Listenin 4. sırasındaki yapım eğlenceli bilim kurgu Galaksinin Koruyucuları 2 oldu. Başarılı bir açılış gerçekleştiren film 4. haftasında da bu başarıyı sürdürerek 9,7 milyon dolar kazandı. 200 milyon dolar bütçeli yapım şimdiden 355,4 milyon dolarlık gişe elde etti. Listenin 5. filmi ise 90’ların sevilen televizyon dizisinden beyazperdeye uyarlanan Sahil Güvenlik oldu. Başrollerine Hollywood’un The Rock’ı Dwayne Johnson ve Zac Efron’u oturtan film, 2. hafta kapanışını 8,5 milyon dolar ile yaptı. Filmin bütçesi ise 69 milyon dolar.

Listenin 6. sırasında efsane serinin yeni filmi Yaratık: Covenant yer buldu. Sevilen bilim kurgu serisinin son devam halkası 3. hafta kapanışını 4 milyon dolar ile yaptı. Şu ana kadar 67,2 milyon dolar kazanan filmin bütçesi ise 97 milyon dolar. Listenin 7. sırasındaki yapım ise vizyonun aşk filmleri arasından çıktı. Gençlik romantizmini gizemle harmanlayan Everything, Everything 3. hafta kapanışını 3,3 milyon dolar ile yaptı.

Komedinin başarılı kadın yüzlerinden Amy Shumer ile Goldie Hawn’ı başrollerine yerleştiren anne kız komedisi Cennette Sorun Var 4. hafta kapanışını 8. sırada, 1,3 milyon dolar ile yaptı. Listenin 9. filmi de vizyonun gençlik yapımlarından biri oldu. Gençlik romanı serisinden uyarlama film serisinin yeni halkası Saftirik Greg’in Günlüğü: Bende Bu Şans Varken! 3. hafta kapanışını 1,2 milyon dolar ile yaptı. Charlie Hunnam’ı başrolüne yerleştiren Guy Ritchie filmi Kral Arthur Kılıç Efsanesi 4. hafta kapanışını son sırada 1,1 milyon dolar ile yaptı.

ABD Box Office hafta sonu açıklandı!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta yeni bir filmin olurken, listede 2 yeni film k

2209

Otel Transilvanya $44 milyonla Box Office ABD’de zirveyi kaptı!

Haftasonu ABD Box Office verilerine göre Otel Transilvanya $44 milyonla birinci sıraya yerleşti.

3542

ABD Box Office: İnanılmaz Aile zirveye yerleşti!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta süper kahramanlara emanet. Listede bu hafta 3

3528

Han Solo, açılışını $83,3 milyonla gişenin birinci sırasında gerçekleştirdi

Star Wars evreninde geçen ikinci spin-off film Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, vizyondaki ilk üç gününde beklentilerin altında kalarak $83,3 milyon hasılat elde etti.

2461