Zirve Süper Kahramanların!

Türkiye gişe verilerine göre 27-29 Nisan hafta sonunda Box Office listesinde zirve değişikliği gerçekleşirken zirveyi Avengers: Sonsuzluk Savaşı zirveyi aldı.

  • 16PAYLAŞIM
  • 2566OKUMA

Zirvenin taze sahibi “Cici Babam” zirveyi kaybederken, geçtiğimiz hafta sonunda listede 2 yeni film kendine yer buldu. Listenin bu haftaki galibi beklenildiği üzere Avengers: Sonsuzluk Savaşı oldu. Marvel’ın 60’tan fazla çizgi roman kahramanını bir araya getiren devam halkası, Türkiye’de 683.075 seyirciyle yabancı filmler arasında tüm zamanların en iyi ikinci açılışını elde etmeyi başardı. İlk sırayı ise hala “Hızlı ve Öfkeli 7” koruyor.

Listenin 2. filmi BKM‘nin sevilen komedi yıldızlarını bir araya getiren Cici Babam oldu. “Güldür Güldür” ekibinin fenomen haline gelen oyuncularıyla bir aile komedisi yaratan “Cici Babam” 2. hafta sonunda zirveyi kaybetti ve kapanışını 57.792 seyirci ile yaptı.

Listenin 3. sırasında vizyonun animasyon yapımlarından biri yer buldu. İlk filmiyle çocuk seyircilerin gönüllerine taht kuran “Maşa ile Koca Ayı”nın devam halkası Maşa ile Koca Ayı 2: Sonsuz Arkadaşlık, 2. hafta sonu kapanışını 57.288 seyirci ile yaptı. Bir çok Youtube fenomenini bünyesinde toplayan filmde Enes Batur da yer alıyor.

Listenin ilk 3’ü geride kalırken, sıralamayı yerli bir yapım izledi. Listenin 4. filmi sevilen yerli komedi ikilisi Ahmet Kural ve Murat Cemcir’i yeniden beyaz perdede izleyici ile buluşturan Ailecek Şaşkınız oldu. İlk hafta sonunda tüm zamanların en iyi Mart ayı açılışı rekorunun yeni sahibi olmayı başaran yerli komedi filmi, başarısını devam ettirerek bu hafta sonu 50.850 seyirci tarafından izlendi. 8. haftasını geride bırakan film toplamda 3.776.388 seyirci tarafından izlenerek, listedeki 50 film arasında en çok seyirciye ulaşmış olan film oldu.

Listenin tam ortasında yer bulan film ise genç yetenekleri bünyesinde toplayan aile filmi Bizim Köyün Şarkısı oldu. Çocuk yıldızlarla dolu kadrosu ile baharın gelişini müjdeleyen bol şarkılı türkülü film, 5. hafta sonu kapanışını 27.233 seyirci ile yapmayı başardı.

Listenin 6. filmi bilgisayar oyunundan ilhamla beyaz perdeye uyarlanan Rampage: Büyük Yıkım oldu. Hollywood‘un sevilen yüzü Dwayne Johnson, nam-ı diğer The Rock‘ı başrolüne yerleştiren aksiyon filmi 3. hafta sonunda 17.932 seyirci tarafından izlendi.

Listede 7. sırayı listenin tek korku-gerilim filmi aldı. John Krasinski’nin yönetmen koltuğunu üstlendiği ve eşi Emily Blunt ile başrolünde yer aldığı korku filmi Sessiz Bir Yer, 3. hafta sonu kapanışını 12.135 seyirci ile yaptı.

Listenin son 3’ünü açan yapım, vizyondaki 3. haftasını kutlayan “Oflu Hoca Trakya’da” oldu. Sevilen yerli komedi serisinin yeni devam halkası hafta sonu kapanışını 11.662 seyirci ile yaptı.

Listenin 9. sırasında paranormal korku filmi “Lanetli Konak” yer buldu. Seyircilerini koltuklarına çivilemeyi hedefleyen yapım açılışını 8.817 seyirci ile yaptı.

Listenin son filmi ise 5.937 seyirci ile ilk hafta sonunu kutlayan animasyon “Tayo Küçük Otobüs” oldu.

Hafta Sonu Gişe Rakamları: 11 – 13 Mayıs 2018

Avengers: Sonsuzluk Savaşı, geçtiğimiz hafta sonundaki performansıyla Türkiye’de tüm zamanların en çok izlenen süper kahraman filmi oldu.

3336

“Avengers” yine zirvede!

ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta değişmeyerek "Avengers: Infinity War"zirveyi elinde tuttu.

2461

Dünya genelinde $1 milyar hasılatı aşmayı başarmış filmler

Dünya genelinde gişede bariz bir hakimiyet kuran Avengers: Infinity War, geçtiğimiz günlerde $1 milyar sınırını aşarak bu yıl içerisinde Black Panther'dan sonra bu başarıya ulaşabilen ikinci film oldu

3168

“Avengers” haftasonu rekor kırdı! 2 günde 250 milyon dolar!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu.

2779