Wes Anderson’dan Yeni Bir Animasyon Geliyor: Isle of Dogs

The Grand Budapest Hotel filmiyle büyük başarı kazanan yönetmen Wes Anderson, yeni filmi Isle of Dogs için çalışmalara başladı.

The Grand Budapest Hotel filmiyle büyük başarı kazanan yönetmen Wes Anderson, yeni filmi Isle of Dogs için çalışmalara başladı. Anderson’un Edward Norton’un da bulunduğu bir video ile kısaca tanıttığı animasyonun seslendirme kadrosunda büyük starlar var!

Wes Anderson şüphesiz sinema dünyasının yükselen isimlerinden. The Royal Tenenbaums filmiyle ilk süksesini yapan fakat asıl çıkışını 2014 yapımı The Grand Budapest Hotel ile gerçekleştiren Wes Anderson, çektiği Adrian Brody’li H&M reklamı ile de adından söz ettirmeyi başardı.

Sinema dünyasının yükselen yıldızı Anderson hiç hız kesmedi ve yeni filminin çalışmaları için kolları sıvadı bile. Fantastic Mr. Fox‘dan sonra Anderson imzasını taşıyan ikinci animasyon filmi olacak yapımın adı Isle of Dogs olarak duyuruldu.

Wes Anderson’ın esprili kısa bir video ile tanıttığı Isle of Dogs filmi, Japonya’da geçiyor ve bir çocuğun köpeğini bulmaya çalışırken başına gelenleri anlatıyor.

3 dakikalık tanıtım videosunda filmde kullanılacak köpeklerden birinin tasarımı izleyiciye tanıtılırken, Edward Norton’un filmin seslendirme kadrosunu açıklarken bir türlü kendi adını hatırlamayan Anderson’a (güya!) kendini hatırlatma çabaları ekrana yansıyor.

The Royal Tenenbaums ve The Grand Budapest Hotel filmlerinde iş birliği yaptığı zengin oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Anderson, Isle of Dogs filmiyle de star isim kullanma alışkanlığından vazgeçmediğini bir kez daha ortaya koyuyor.

Isle of Dogs Seslendirme Kadrosu

Stop-motion yapımın seslendirme kadrosunda yer alan bazı isimler şunlar: Scarlett Johansson (“Lucy”, “Her”), Edward Norton (“Fight Club”, “The Grand Budapest Hotel”), Bryan Cranston (“Breaking Bad”, “Argo”), Bill Murray (“Lost in Translation”, “Rushmore”), Tilda Swinton (“We Need To Talk About Kevin”, “Moonrise Kingdom”) Liev Schreiber (“X-Men Origins: Wolverine”, “The Manchurian Candidate”), Jeff Goldblum (“Jurassic Park” “The Grand Budapest Hotel”), Harvey Keitel (“The Piano”, “The Reservoir Dogs”), Frances McDormand (“Fargo”, “Mississippi Burning”), Yoko Ono.

Fox Searchlight Pictures tarafından ekranlara yansıyacak olan filmin 2018 senesinde vizyona girmesi planlanıyor.

Film hakkında daha detaylı bilgi almak ve filmin yapımına katkı sağlamak için https://www.crowdrise.com/wesanderson adresine gidebilirsiniz. Filme bağışta bulunan kişiler arasından seçilecek olanların filmde bir karakter seslendirmeye ve filmin Londra’daki setini ziyaret etmeye hak kazanacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Wes Anderson’ın Yeni Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Wes Anderson‘ın merakla beklediğimiz Isle of Dogs filminden fragman yayınlandı!

2951