A Hologram for the King

Alan Clay (Tom Hanks) elindeki her şeyi kaybetmiş karısında boşanmış depresyonda bir iş adamıdır. Yine çıkış yapabilmek, daha inşaatı başlamamış teknoloji kompleksinin yapımını üstlenebilmek için yanındaki genç arkadaşlarıyla beraber Suudi Arabistan’a gider. Alıştığından bambaşka bir dünya ve kültürle yüz yüze gelen Clay, içinde bulunduğu vaziyete uyum sağlamaya ve bir çıkış yolu bulmaya çalışacaktır. Film mekan […]

  • 23PAYLAŞIM
  • 3780OKUMA

Alan Clay (Tom Hanks) elindeki her şeyi kaybetmiş karısında boşanmış depresyonda bir iş adamıdır. Yine çıkış yapabilmek, daha inşaatı başlamamış teknoloji kompleksinin yapımını üstlenebilmek için yanındaki genç arkadaşlarıyla beraber Suudi Arabistan’a gider. Alıştığından bambaşka bir dünya ve kültürle yüz yüze gelen Clay, içinde bulunduğu vaziyete uyum sağlamaya ve bir çıkış yolu bulmaya çalışacaktır.

king hologram

Film mekan olarak Suudi Arabistan ‘da geçiyor olması güzel bir ayrıntı, Arabistan’da savaş veya din dışında bu tarz bir film görmek sevindirici. Filmin geçtiği mekanlar o kadar etkileyici ki çölün uçsuz bucaklığına dalıp kendi sorunların ile yüzleşmek için daha iyi bir mekan olamaz. Alan Clay’de kendi sorunları ile yüzleşme kendin bulma yolunda macerasında bizi de izleyici olarak yanında götürüyor.

Kral için
Hologram

2016 ‘da Tom Hanks filmi ile karşılaşmak sevdirici oldu. Tom Hanks gibi usta oyuncudan da beklendiği gibi film olduğu düşüncesindeyim.
king hologram

Tom Hanks oyunculuğu mükemmeldi peki ne kötüydü film oldukça sıkıcı ve sonuna kadar neden izleyeyim ki başka kanalda bişey yok mu dedirtiyor. Filmde eğlenceli bir karakter var Yousef taksi şöförü ve çok eğlenceli ancak diğer karakterler bu yaşanan olaylar daha sağlam bir temele dayansaydı o kadar izlediğimiz neden böyle yaptı gibi bir nedenleri de çözmüş olurduk. Filmin sonuda tatlıda güzel olsun diye de zorlanmış

Tom Hanks’in en iyi 10 filmi

Ünlü aktör Tom Hanks'in en iyi 10 filmini sizler için derledik.

3444

2 Oscar’lı Tom Hanks “Bios”un vizyon tarihini aldı

Tom Hanks’in başrolünü üstlendiği bilim kurgu filmi “Bios” vizyon tarihine kavuşurken, Hanks’in bu filmde dünyada kalan son adamı canlandıracağı öğrenildi.

2615

The Post Vizyona Girmeye Hazırlanıyor

Steven Spielberg'in yönettiği dram türündeki The Post filminden ilk fragman yayınlandı.

3735

Tom Hanks Bios Filminde

Usta oyuncu Tom Hanks Bios adını taşıyan bir bilim kurgu filminin başrolünü üstlenecek.

2804