Daredevil 1. Sezon

Marvel’ın en insancıl cool kahramanı olan Daredevil Netflix’in güzel prodüksiyonu ile daha kalitei formatta bize sunuluyor. Her ne kadar Ben Affleck ile başarısız bir sinema geçmişi olsada yine de karizmatik kahramanımız çizgi romanlarına en yakışan hali ile dizi sektörüne girmiş bulunuyor. Kısaca Konuya Gel Çocuklukta başına kötü bir kaza gelerek görme yetisini kaybeden Avukat Matt Murdock’ın […]

  • 26PAYLAŞIM
  • 4207OKUMA

Marvel’ın en insancıl cool kahramanı olan Daredevil Netflix’in güzel prodüksiyonu ile daha kalitei formatta bize sunuluyor. Her ne kadar Ben Affleck ile başarısız bir sinema geçmişi olsada yine de karizmatik kahramanımız çizgi romanlarına en yakışan hali ile dizi sektörüne girmiş bulunuyor.

Charlie-Cox-Daredevil

Kısaca Konuya Gel

Çocuklukta başına kötü bir kaza gelerek görme yetisini kaybeden Avukat Matt Murdock’ın diğer duyuları çok fazla gelişir tabi ki bunu çocukluğunda aldığı ileri dövüş teknikleri ile birleştirdiğinde tam bir ölüm makinasına dönüşecek ve New York’un en belalı semti olan Hell’s Kitchen ‘da suç ile mücadele eden Daredevil olarak tekrar doğacaktır.

Daredevil-recap-1-3KAHRAMANLARIN Doğuşu ve ÇocukluĞU

Daredevil olmadan önce Avukat Murdock’ın gelişim sürecini ve çocukluğunda başına gelen talihsiz kaza sonucunda kaybettiği gözleri ve özellikle babası ile olan ilişkileri karakterin gelişimi çok iyi anlatılmış. Diğer kahramanlarda da sıklıkla anlatılan suç ile savaşmaya nasıl karar verdiği ve bu davaya nasıl baş koyduğunu anlatacak güçlü bir neden gerekir. Daredevil ‘ın özellikle boksör babası ile ilişkileri ve babasının dürüst davranarak şike yapmaması başına dert olacaktır ve bunlar Murdock ailesini başına gelecek kötü olayları başlatır.

Peki bu dizi izlenir? B ence kaçmaz çok seviyeli ve süper kahramanları sevenlerin kaçırmaması sevmem ama hoşlanırım diyenlerinde mutlaka izlemesi gerektiği güzel bir dizi

 

Daredevil Geri Dönüyor

Korkusuz avukatımız Matt Murdock, New York sokaklarına geri dönüyor.

2965

The Defenders’tan İlk Tanıtım

Marvel ile Netflix ortaklığı son sürat devam ediyor. Sıradaki dizi ise The Defenders.

20794

Demir Yumruk Daha Net Göründü

Marvel’ın Netflix ile yaptığı ortaklığın son halkası olarak seyirciyle buluşacak Iron Fist’in son fragmanı beklentileri biraz daha yükseltti.

6458