Alan Rickman’ın Eşyaları Açık Artırmada!

Ünlü oyuncu Alan Rickman'ın günlükleri Harry Potter setinin stresini gözler önüne seriyor.

  • 7PAYLAŞIM
  • 1078OKUMA

Rahmetli oyuncu Alan Rickman’ın kişisel eşyaları satışa çıkıyor. Harry Potter’ın büyücü dünyasının ikonik öğretmeni Severus Snape rolüyle olduğu kadar “Zor Ölüm”deki karakteri ile de hatırlanan usta oyuncu Alan Rickman’ın eşyaları alıcısını arıyor.

Konuşmalarının ve kişisel günlüklerinin koleksiyonlarını tutma tutkusuna sahip olan usta oyuncunun mektupları, notları ve senaryolarını içeren geniş koleksiyon oyuncu Neil Pearson tarafından derlendi. The Mirror’a konuşan Pearson, “Bu müthiş bir koleksiyon. 35 kutu derledik. İçlerinden Truly Madly Deeply ve Robin Hood Prince Of Thieve’in senaryoları da var. Bir oyunun veya filmin her bir senaryosu, tüm günlükleri ve neredeyse duyduğunuz her kişiyle yapmış olduğu büyük miktarda yazışma var.” diye belirtti.

ABA Ender Kitap Fuarı’nda tanıtılan koleksiyonda Harry Potter serisinin yapımcısı David Heyman’ın da bir notu bulunuyor. Rickman’a gönderilen notta, “Harry Potter ve Sırlar Odası’nı bir başarı hikayesine çevirdiğin için teşekkür ederim. Biliyorum bazen sinirlendin ama lütfen filmlerin ayrılmaz bir parçası olduğunu bil. Ve sen harikasın.” yazıyor. Koleksiyonun için Rickman’ın Harry Potter serisinde yönetmenlerle yaşadığı fikir ayrılıklarına dair belgeler de yer alıyor.

Koleksiyon şu anda 950 bin Euro ile satışa sunuldu. Kataloğa buradan ulaşabilirsiniz.