Arabalar 3 Zirvede

Bu hafta Türkiye'de en fazla seyirciyi Disney Pixar'ın yeni filmi Arabalar 3 filmi gördü.

  • 178PAYLAŞIM
  • 29775OKUMA

Vizyona girdiği ilk haftada zirveye yerleşen Mumya bu hafta yerini Disney Pixar’ın başarılı serisi  Arabalar 3’e bıraktı. Bu hafta listeye 4 yeni film girdi.

Vizyona girdiği gibi zirveye yerleşen animasyon film Arabalar 3 haftanın kazananı durumunda. Sevilen animasyon serisinin yeni filmi açılışını 221.915 seyirci ile yaparak rakiplerini açık ara geride bırakmayı başardı. Listenin 2. sırasını geçtiğimiz haftanın galibi olan Mumya aldı. Aksiyon filmlerinin öne çıkan ismi Tom Cruise’u başrolüne yerleştiren yeni uyarlama 2. hafta kapanışını 91.448 seyirci ile yaptı. Listenin 3. sırasında Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı yer buldu. Sevdiğimiz fevri korsan Jack Sparrow’u geri getirmekle kalmayıp yepyeni karakterlerle de bizleri tanıştıran yapım 4. haftasında 64.610 seyirciyi salonlara çekti.

Amerika’da fırtınalar koparan Wonder Woman ise bu hafta listede 4. sırada yer aldı. Amerika’da kadın yönetmen elinden çıkmış yapımlar sıralamasında ilk sıraya oturan film, ülkemizdeki 3. haftasında 35.841 seyirciye ulaştı. Listeyi yarılayan yapım ise vizyonun tazeleri arasından çıktı. Yerli korku yapımı Deccal 2 açılışını 22.055 seyirci ile yaptı. Listenin 6. filmi de yerli yapımlardan biri oldu. Vizyondaki ilk haftasını kutlayan yerli komedi Sinyalciler 16.525 seyirci tarafından izlendi. Listenin 7. sırasında ise yine bir animasyon macera yer alıyor. Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film 14.485 seyirci ile 3. hafta kapanışını yaptı. Dede Korkut masallarını mizahi bir dille ele alan bol yıldızlı yerli komedi Salur Kazan: Zoraki Kahraman 2. hafta kapanışını 12.867 seyirci ile 8. sırada yaptı. Listenin 9. filmi 11.173 seyirci ile Sniper: Duvar olurken, listenin sonunda ise 4.437 seyirci ile eğlenceli yerli komedi Kolonya Cumhuriyeti yer aldı.

Solo: The Han Solo Star Wars Story 25 Mayıs 2018’de Vizyonda

Star Wars'un ikonik kahramanının köklerine dönen "Solo: A Star Wars Story"den ilk fragman yayınlandı.

3980

Black Widow Kendi Filmine Kavuşuyor

Scarlett Johansson'ın hayat verdiği Marvel kahramanı sonunda kendi filmine kavuşuyor mu?

2951

Bu Hafta Sinema ve Dizi Dünyasındaki Gelişmeler

Bu haftaki sinema ve dizi dünyasında olan gelişmeleri sizler için derledik.

4046

Star Wars Hayranlarına Müjde

Beyaz perdenin en uzun soluklu serilerinden Star Wars efsanesi bitecek gibi durmuyor.

3115