Ayla Filmi Hollywood Türk Film Festivali’nde Herkesi Büyüledi

Bu yıl ilki düzenlenen Hollywood Türk Film Festivali Los Angeles’taki Paramount Stüdyoları'nda gerçekleşti.

  • 19PAYLAŞIM
  • 3028OKUMA
Hollywood-Turk-Film-Festivalinde-Ayla-Filmi-Herkesi-Buyuledi

Festivalin açılışında gösterimi yapılan, 90. Oscar Ödülleri’nde Türkiye’yi “En İyi Yabancı Film” dalında temsil edecek Ayla filmi davetlilerin beğenisini kazandı.

Yabancı konukların yanında Türkiye’yi temsilen Selçuk Yöntem, Meryem Uzerli, Hilal Saral, Kaan Urgancıoğlu, Hidayet Türkoğlu ve Demet Akbağ gibi isimlerin katıldığı Hollywood Türk Film Festivali‘nin sunuculuğunu Büşra Pekin üstlenirken, festivalin açılış konuşmasını Golden Globe üyesi ve aynı zamanda festivalin kurucusu olan Barbaros Tapan yaptı. Tapan konuşmasında festivalin amacının Türk dizi ve filmlerinin Hollywood ile bağının güçlenmesi olacağını aktarırken, festival direktörü olan Tekin Girgin ile birlikte uzun yıllardır hayallerini kurdukları bu festivali gerçekleştirmenin bir gurur olduğunu belirtti.

Festival direktörü Girgin festivalde yaptığı konuşmada Türkiye’nin uzun yıllardır kendini sinemada Hollywood’a tanıtamadığını belirtirken, bu festival ile birlikte bu durumun düzeleceğine inandıklarını belirtti. Girgin, her sene Oscar aday adayı filmlerin Hollywood’a geldiğini, ancak yeterli bir tanıtım ve lobi yapılamadığından güzel olan filmlerin dahi hak ettiği sonucu alamadığının altını çizerken Ayla filminin gösterimiyle birlikte güzel bir başlangıç yaptıklarını belirtti.

Oscar’ın habercisi olarak bilinen Toronto Uluslararası Film Festivali’yle başladığı festivaller yolculuğunu Cape Town Uluslararası Film Festivali ve Türk Hollywood Film Festivali’yle sürdüren Ayla filmi, 25 Ekim’de Asya Uluslararası Film Festivali’nin ardından 27 Ekim’de Türkiye gösterimi ve Seul galasıyla dünyayı dolaşmaya devam edecek.

Filmde hikâyesinin anlatıldığı Kim Eunja’nın (Ayla) ile birlikte filmde oynayan Kim Seol’un da olduğu festivale katılan ekipte Mustafa Uslu, Can Ulkay, film müziklerini besteleyen Fahir Atakoğlu ve oyuncular İsmail Hacıoğlu, Sinem Öztürk Uslu, Cade Carradine ve Johnny Young da bulundu. Festivalin açılışında filmin gösteriminin yapılmasından sonra Türk ve Amerikalı izleyicilerin sorularını da yanıtlayan film ekibi izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Ayla Filminin Gerçek Kahramanı Hayatını Kaybetti

"Ayla" filminin gerçek kahramanı Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği vefat etti.

3073

Aile Arasında Sezonun En İyi Açılışına İmza Attı

Gülse Birsel'in senaryosuna imza attığı, Demet Evgar ile Engin Günaydın'ın başrollerini paylaştığı Aile Arasında, açılışını 504 bin seyirciyle gerçekleştirdi.

3115

Ayla Filmi Almanya’da Krize Yol Açtı

Türkiye’nin Oscar aday adayı Ayla filmi, 17. Frankfurt Türk Film Festivali’nden son dakikada çekildi.

4183

Ayla Filmi Rekor Kırmaya Hazırlanıyor

Ayla Filmi, Recep İvedik 5'in elinde olan rekoru kırabilecek mi?

3955