Put Şeylere Filmi ile Onur Ünlü’den Yeni Bir Hareket

54. Ulusal Yarışma’da Onur Ünlü, yeni filmi Put Şeylere ile yeni bir sinema hareketi yaratmayı planladığını belirtti.

  • 19PAYLAŞIM
  • 3031OKUMA
Onur-Unlu'den-Dudulu-Postası

54. Ulusal Yarışma’da Onur Ünlü’nün yeni filmi Put Şeylere filminin gösterimi gerçekleştirildi. Ünlü, aslında İleri bir tarihte izleyiciyle buluşturmayı planladıkları, ancak yarışmaya katılmak için gösterim tarihini öne çektiklerini belirttiği yeni filmi Put Şeylere filminin gösteriminin ardından bir söyleşi gerçekleştirdi.

Ünlü, söyleşide yeni filmi Put Şeylere’yi bir manifesto olarak kurguladığını ve bu film öncülüğünde Demokratik Dramaturji adını verdiği yeni bir sinema hareketi oluşturmayı amaçladığını belirtti.

Son olarak Cingöz Recai filmi ile karşımıza çıkan Ünlü, bu yıl içerisinde dağıtımında sıkıntılar yaşadığı Kırık Kalpler Bankası ve Aşkın Gören Gözlere ihtiyacı Yok filmleriyle de karşımıza çıkmıştı. Filmlerin başarılı olup olmadığı hakkında tartışmalar bir tarafa dursun, Ünlü’nün son derece aktif bir sürecin içinden geçtiği aşikâr. Bu sene içerisinde Görünen Adam isimli Youtube dizisi ile de yönetimini izlediğimiz Onur Ünlü farklı projelere imza atmaya devam ediyor. Bu tutumunu Put Şeylere filmi ile de sürdüren Ünlü, filmin Türkiye Sineması’nda Demokratik Dramaturji ismiyle farklı bir ekol, bir hareket yaratmasını umuyor.

Ünlü, Put Şeylere filmini geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Leyla ile Mecnun dizisinin yapımcılarından Pınar Odabaşı Aktuğ’a ithaf ettiğini belirtmişti.

Put Şeylere, İstanbul’da yaşayan bir grup arkadaşın, hayatlarına bir el kamerasının girmesi sonucunda karmaşıklaşan ilişkileri ele alınıyor. Filmin başrollerinde Türkü Turan, Öykü Karayel, Öner Erkan ve Erkan Kolçak Köstendil yer alacak.

Gerçek Kesit: Manyak’ın fragmanı yayınlandı

Onur Ünlü’nün merakla beklenen yeni filmi Gerçek Kesit: Manyak'ın ilk fragmanı yayınlandı

4239

Onur Ünlü’de Yeni Bir Film Daha Manyak’a Dair Her Şey

Yerli sinemanın üretken yönetmeni Onur Ünlü'den yeni bir film geliyor.

3861

Onur Ünlü’nün Yeni Dizisi Dudulu Postası’na Dair Her Şey

Onur Ünlü’nün kadrosunda Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü, Güven Kıraç ve Erkan Can gibi önemli isimlerin yer aldığı yeni dizisi Dudullu Postası’dan fragman yayınlandı.

6160

Onur Ünlü’den Yeni Film Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok

Onur Ünlü'nün yönettiği “Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok” filminin vizyon tarihi belli oldu.

3119