Son 3 Ayın En Çok İzlenen İnternet Dizileri

Parrot Analytics’in yaptığı araştırmaya göre son 3 ayın en çok izlenen dizisi Netflix yapımı olan Ozark olurken Netflix, ilk 10’a giren 8 dizisiyle listeyi domine ediyor.

  • 37PAYLAŞIM
  • 6090OKUMA
son-3-ayin-en-cok-izlenen-internet-dizileri

Günümüzde online izleme platformlarının artan bir ivmeyle popüler hale gelmesi internet dizi dünyasının yükselişini sürdürmesine sebep oluyor. Sinemanın yıldızlarını bünyesine katan internet dizileri, bu sayede izleyici sayılarını da bir hayli artırmış durumda. Ancak izlenme sayılarıyla ilgili net bir bilgiye ulaşmak güç. Sebebi ise bu dev platformların izlenme sayılarını gizli tutması.

Ancak bu durum değişmeye başlıyor. Bir çok araştırma servisi, online izleme platformlarının izlenme rakamlarını kendilerinde tutma girişimini ortadan kaldırmak üzere. Parrot Analytics’in “Demand Expressions” adındaki internet dizilerinin popülerliğini belirleyen faktörlere odaklanan araştırmasıyla halka birçok veri vermekte.

Parrot Analytics yaptığı araştırmanın verilerine göre, son 90 günde Birleşik Devletler genelinde en çok izlenen 10 internet dizi içerisinde listeyi Netflix domine ediyor. Listeye göre beklenmedik şekilde başarıya ulaşan Netflix dizisi Ozark listede zirveye yerleşirken, CBS All Access dizisi Star Trek: Discovery iki numarada yer alıyor. Onu yine bir Netflix dizisi olan Stranger Things takip ediyor. Bir Hulu dizisi olan ve Emmy ödülüyle sükse yapan The Handmaid’s Tale ise listede dördüncü sırada yer alıyor. Tartışmalara sebep olan bir şey de Amazon Prime’dan hiçbir programın listeye girememiş olması.

Parrot Analytics’in yaptığı araştırmaya göre son 3 ayın en çok izlenen 10 internet dizisinin listesi şu şekilde:

1. Ozark – Netflix
2. Star Trek: Discovery – CBS All Access
3. Stranger Things – Netflix
4. The Handmaid’s Tale – Hulu
5. Narcos – Netflix
6. Orange is the New Black – Netflix
7. Castlevania – Netflix
8. The Defenders – Netflix
9. 13 Reasons Why – Netflix
10. House of Cards – Netflix

Kaynak: Parrot Analytics: 14 Temmuz ve 11 Ekim 2017 tarihleri arasındaki ortalama İzleyici rakamları

Ayrıca araştırmaya göre, 5 Ekim’den 11 Ekim’e kadar geçen sürede CBS All Access dizisi olan Star Trek: Discovery bir numaraya geçmiş gözüküyor. Araştırmanın son haftasına göre listede ikinci sırada ise Netflix’in yeni animasyon dizisi Big Mouth bulunuyor.

HBO’ya yeni dizi geliyor!

Geçmiş yıllarda çokça yankı uyandıran ‘Love’ filminin senaristiLesley Arfin ile Skate Kitchen filminin yönetmeni Crystal Moselle HBO’ya diziyapıyor.

2674

Çağatay Ulusoy’un Netflix dizisi ertelendi!

Netflix'in ilk Türk dizisi 'Hakan: Muhafız'ın (The Protector), Eylül ayında yayına girmesi beklenirken, Netflix yetkilileri diziyi beğenmediği için ertelendi.

3325

Netflix filmi The Angel’den fragman geldi

Netflix'in yeni filmi, başrolünde Marwan Kenzari'nin oynadığı The Angel'den fragman geldi

2856

Ozark’ın 2. sezonundan altyazılı fragman geldi

Netflix, Ozark’ın 2. sezonundan yeni bir fragman yayınladı. Popüler suç dizisi ikinci sezon bölümleriyle 31 Ağustos’ta Netflix’te izleyici karşısına çıkacak.

3185