Ayla Filmi Rekor Kırmaya Hazırlanıyor

Ayla Filmi, Recep İvedik 5'in elinde olan rekoru kırabilecek mi?

  • 24PAYLAŞIM
  • 3959OKUMA
box-office

Ayla’nın 430.204 seyirciyle üst üste dördüncü kez Box Office Türkiye’nin zirvesinde yer aldığı hafta sonunda, 2017 yılı toplam seyircisi 60 milyonu geride bıraktı.

Ayla, Recep İvedik 5’ten beri üst üste dört hafta sonunu gişenin zirvesinde geçiren ilk yerli yapım oldu. Şimdiden toplamda 2.798.016 seyirci sayısına ulaşan film, bu hafta içerisinde yılın şu ana kadar en çok izlenen ikinci yapımı olacak. Filmin arkasına aldığı rüzgarı önümüzdeki hafta sonu ne kadar koruyacağı ise, toplamda dört milyon seyircinin üzerine ne kadar çıkabileceğini gösterecek.

ayla-filmi-zirvedeki-yerini-koruyor

Liderin değişmediği hafta sonunda Box Office Türkiye’nin ikinci sırasında ise haftanın merak edilen filmi Justice League yer aldı. Açılışını 259.025 seyirciyle gerçekleştiren film, Batman v Superman: Adaletin Şafağı’nın gerisinde kaldı. Filmin gişe performansının daha çok açılışını 262 binle gerçekleştiren Suicide Squad’a yakın olacağını söyleyebiliriz.

justice league

İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç’un başrollerinde yer aldığı Yol Arkadaşım, vizyondaki dördüncü hafta sonunda da seyircisinden çok bir şey kaybetmedi ve hafta sonunu 183.597 seyirciyle geride bıraktı. Geçen hafta içerisinde 2017 yılında bir milyon seyirciyi aşan dokuzuncu yapım olan film, şimdiden 1.233.195 seyirciye ulaşmış durumda.

yol-arkadasim

Burak Aksak’ın yönettiği haftanın bir diğer yeni filmi Sen Kiminle Dans Ediyorsun? ise açılışını 114.724 seyirciyle dördüncü sıradan gerçekleştirdi. Box Office Türkiye hafta sonu sıralamasının beşinci sırasında yer alan yapım ise Elçin Sangu ve Barış Arduç’un başrollerinde yer aldığı Mutluluk Zamanı oldu. Film on günde toplam 398.031 seyirciye ulaştı.

Bu hafta sonu 2017 toplam seyirci sayısı 60 milyonu aşarken, önümüzdeki hafta bugün itibarıyla 2014 yılına ait yıllık seyirci rekeronun kırılmış olduğuna şahit olacağız.

ABD Box Office’te zirve Meg: Derindeki Dehşet’in!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta yeni bir yapımın olurken, listede 3 yeni film

3014

Otel Transilvanya $44 milyonla Box Office ABD’de zirveyi kaptı!

Haftasonu ABD Box Office verilerine göre Otel Transilvanya $44 milyonla birinci sıraya yerleşti.

3500

Haftanın gişe verileri belli oldu

 Bu hafta sonu sinema salonlarında en çok hangi filmler izlendi? 1-3 Haziran gişe verileri...

2433

Bu Hafta Sinema ve Dizi Dünyasındaki Gelişmeler

Bu haftaki sinema ve dizi dünyasında olan gelişmeleri sizler için derledik.

4046