Son Dönemlerin En İyi Yerli İnternet Dizileri

En profesyonel prodüksiyonundan en düşük bütçeli yapımlara kadar bulabileceğiniz birbirinden güzel Türk yapımı internet dizileri listemizi sizin için derledik iyi seyirler.

  • 71PAYLAŞIM
  • 11774OKUMA
sıfır-bir

Son zamanlarda teknolojinin ve sosyal medyanın hızla gelişmesiyle eski anlayışlar ve alışkanlıklarda yerini yeni fikir ve projelere bıraktı. Son zamanlarda oldukça Netflix’in yakaladığı başarıyla beraber moda haline gelen internet dizileri her geçen gün daha da büyüyor yeni ve profesyonel yapımları arasına katıyor. En profesyonel prodüksiyonundan en düşük bütçeli yapımlara kadar bulabileceğiniz birbirinden güzel Türk yapımı internet dizileri listemizi sizin için derledik iyi seyirler.

1. Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da

sıfır-bir

Aşina olduğumuz suç dizilerinden hayli farklı bir yapıya sahip. Alışık olduğumuz üzere Sıfır Bir sadece bir intikam hikâyesini, bir hırsızlığı ya da bir katliamı anlatmıyor; aslında her sahnesinde daha derine, sosyokültürel bir arka plana göndermelerde bulunuyor.
Hikâye aslında bir grup gencin, bir dizi haksızlıkla ettiği mücadeleyi anlatıyor. Bu mücadele neticesinde sahip olunan her bir zafer, onlara inanan daha fazla yoksul insanı; her gözü yaşlı yoksul insan da ekibin sırtına daha fazla yük, mesuliyet ve sönmez bir azmi beraberinde getiriyor.

20’li yaşlarda üç delikanlının; Savaş, Cio ve Özgür’ün, kadim dostları Cihat Sarsılmaz ve Anafor’la beraber kendilerini ortalarında buldukları bu düzen, zamanla onların değişmez kara bahtı oluyor.Yeni düzende Hürriyet Mahallesi’nde resim değil, grafiti yapılıyor. Hürriyet Mahallesi’nde arabesk müziğe rap ezgileri karışıyor. Hürriyet Mahallesi’nde fuhuş, uyuşturucu satışı yapanlara karşı mücadele yine aynı mahallenin gençleri tarafından sonuna kadar veriliyor. Zaman kavramının kaybolduğu bu hikâyede mahallenin kendi kuralları vardır ve bu kurallar, cezaların yetersiz kaldığı her an devreye girmeye mecburdur.

İlk 2 sezonu Youtube üzerinden yayınlanan dizinin 3.sezonunu internet platformu BluTV’den takip edebilirsiniz.

2. Fi

fi-dizisi

Azra Kohen’ nin “Fi” “Çi” ve “Pi” adlı romanlarından uyarlanan dizinin ilk sezonu Fi’de, ünlü bir televizyon yapımcısı ve psikiyatr olan Can Manay’ın hikayesi anlatılıyor. Can Manay tesadüfen karşılaştığı Duru’ya bir görüşte aşık olur. Duru ise konservatuarda müzik dersleri veren Deniz’le birliktedir.

İstediği herşeye sahip olmaya alışkın olan Can Manay, Duru’yu elde etmek için elinden geleni yapar. Onu etkileyebilmek için sevgilisi Deniz’le arkadaşlık yapmaya başlayan Can Manay; Deniz’i yeni bir sanat okulu projesine bile dahil eder. Duru, kendisini saplantılı bir aşkla seven Can Manay’ın ilgisini kısa süre sonra fark eder. Deniz ise, Can Manay’ın kız arkadaşına beslediği aşktan habersiz; ilişkilerinde ortaya çıkan sorunları çözmeye çabalamaktadır. Can Manay, hayali dans etmek olan Duru’nun zaaflarını fark etmiş; incelikle hazırladığı planlarla Deniz ve Duru’nun arasını açmayı başarmıştır.

Olaylar içinden çıkılmaz hale geldiğinde Can Manay, Duru’ya olan aşkını açıkça ortaya koyup, onu bir seçim yapmak zorunda bırakır. Duru, birbirinden tamamen farklı iki erkek arasında bir uçtan diğerine savrulurken; Deniz durumu fark edip oyunun dışında kalmayı tercih eder.

Dizi 2. sezonu “Çi” ile yayın hayatına devam ediyor.

Fi Dizisi Dünya Çapında Filmlerle Yarışmaya Hazırlanıyor

Diziyi internet platformu BluTv’den takip edebilirsiniz.

3. Masum

masum

Emekli Komiser Cevdet, karısı Nermin ve şizofreni hastası oğulları Tarık, şehirden uzak küçük bir sahil kasabasında yaşamını sürdürürken polis Yusuf kasabaya geliyor. Ardından ailenin yaşantısına dahil oluyor. Yusuf’un amacı bir cinayeti çözmek, Cevdet’in amacı da oğullarını adaletten korumak.

Geçmiş ve günümüz arasında bağ kurarak ilerleyen polisiye dizide, flashback’ler olayların gizemini barındırıyor.

Masum’un oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay, Okan Yalabık, Serkan Keskin, Tülin Özen, Bartu Küçükçağlayan, Mehmet Özgür gibi sinemanın ve tiyatronun duayen oyuncuları var.

Diziyi internet platformu BluTV’den takip edebilirsiniz.

4. Görünen Adam

görünen-adam

Bilimkurguyla komedinin iç içe geçtiği dizide, yalnızca aynaya bakıldığında görünen bir adamın İstanbul’da geçen hikayesi konu ediliyor; absürt espriler üzerinden ilerleyen dizinin sonraki bölümlerde kötüler ve diğer yan karakterler ortaya çıkıyor.

Bir döneme damgasını vuran Leyla ile Mecnun ve Beş Kardeş gibi genç kitleye hitap eden dizilerin yönetmeni Onur Ünlü’nün yazıp kamera arkasına geçtiği yapım, özel bir banka tarafından finanse ediliyor. Dizinin başrollerinde Erkan Kolçak Köstendil, Selim Bayraktar, Ece Dizdar ve Osman Sonant rol alıyor.

Diziyi izlemek için Görünen Adam’ın Youtube kanalını takip edebilirsiniz.

5. 7Yüz

7yüz

Kendi içinde başlayıp biten 7 hikayeden oluşan dizinin her bölümünde karakterler en karanlık taraflarıyla yüzleşiyor. Peki karakterler bu karanlık taraflarına göz yumup hayatlarına devam edebilecekler mi?

Dizinin yönetmenliğini Tunç Şahin, Umut Aral, Ceylan Özgün Özçelik ve Alphan Eşeli üstleniyor. Tilbe Saran, Genco Erkal, Engin Hepileri, Melisa Sözen, Cem Davran, Damla Sönmez gibi ünlü isimler yer alıyor.

Diziyi internet platformu BluTV’den takip edebilirsiniz.

6. Sahipli

sahipli

Yönetmenliğini ve senaristliğini Musallat, Siccin gibi korku filmlerinin ustası Alper Mestçi’nin üstlendiği Sahipli, ilk Türk korku dizisi. Başrollerini Funda Güray ve Baran Akbulut’un paylaştığı Sahipli’de onlara Erdoğan Sıcak, Elif Baysal, Sait Genay, Ferit Kaya gibi başarılı oyuncular eşlik ediyor.

Geçmişi yaralı iki gencin aşkı. Ve bu aşkın etrafında şekillenen tuhaflıklar… Aşkın tarifini lanet üzerinden yapan, korku türüne bambaşka bir yaklaşım. Yaşadığı felaketin etkisiyle yıllar sonra doğduğu köye doktor olarak dönmeye karar veren Büşra(Funda Güray), geçmişi en az onunki kadar yaralı öğretmen Selim(Baran Akbulut) ile geri dönülmez bir yolculuğa çıkar. Gerilimi adım adım artan hikâyenin düğümü de, Selim ile Büşra’nın birbirlerini daha iyi tanımasıyla neredeyse çözülmez hâle gelecektir.

Diziyi internet platformu BluTV’den takip edebilirsiniz.

7. Otisabi

otisabi

Yapımcılığını 3 Yapım’ın gerçekleştirdiği bir çizgi karakterden televizyona uyarlanan Otisabi dizisinin yönetmeni ise Yüksel Yılmaz. Senaryosu ise, daha önce Bıçak Sırtı ve Kapalıçarşı gibi hikayelere imza atan Mustafa Ordaş’a ait.

“İlişkiyi oluruna bırakırım, olmazsa bırakırım.” felsefesiyle kadın erkek ilişkilerine farklı bir soluk getiren ve Türkiye’de ilk kez 13 dakikalık, 13 bölümle yayına girecek olan Otisabi’nin maceralarını Youtube üzerinden seyredebilirsiniz.

8. Yara Bandı

yara-bandı

Sadece Youtube’da izlenebilecek dizi, hayatta alınacak intikamı olan 3 genç adamın hikayesini konu alıyor.

Sercan, Emre, Gökhan. Hayatlarının her anını beraber geçirmiş ve beraber yaşayan 3 yakın arkadaş. Emre, fotoğrafçı. Gökhan, psikiyatr. Sercan ise dövüşçü. 3 kişiyi birbirine bağlayan en güçlü bağ ise hayatlarının aşklarından kopmuş olmaları. 3 arkadaş hayattan intikam almak için düzenledikleri “Yara Bandı” adını verdikleri intikam operasyonlarını anlatıyor.

Yapımcılığını Türkiye’nin ilk dijital şöhret ajansı Unite Ad’nin üstlendiği projenin senaryosu, kurgusu ve yönetmenliği Sercan Kılınç’a ait.

Yara Bandı dizisini Youtube üzerinden seyredebilirsiniz.

9. Yolunda A.Ş. Bir Ankara Dümeni

yolunda-aş

Fehmi Kır’ın maceraları başlıyor. Yolunda A.Ş. Bir Ankara Dümeni ilk bölümüyle karşınızda! Çekimleri Ankara’nın renkli semti Çinçin Bağları’nda yapılan dizi, Çinçinli Fehmi Kır ve arkadaşlarının başkent sokaklarında başına gelen olayları esprili bir şekilde ele alıyor.

Yolunda A.Ş.’nin ilk bölümünde Fehmi Kır’ın Ankara’da çekilecek olan bir polisiye dizinin oyuncu seçmelerine gitmesi ile yaşanacak olayları izliyoruz. Dizinin yapımcılığını “Memleket Meselesi” sinema filminin yönetmen koltuğundan tanıdığımız İsa Yıldız, Yönetmenliğini ise “Memleket Meselesi” oyuncularından Emre Budak yapıyor.

Diziyi Youtube üzerinden seyredebilirsiniz.

Dizinin 1 Mayıs 2015’de ise filmi vizyona girdi.

Emre Yeksan filmi Körfez, Blue TV’de!

Pek çok uluslararası festivalden ödüller alan Körfez, sinemadan sonra ilk defa sadece BluTV'de olacak.

2643

Fi Dizisi Dünya Çapında Filmlerle Yarışmaya Hazırlanıyor

Fi dizisi uluslararası arenada adını duyurmak için gün sayıyor! Ay Yapım'ın başarılı projesi Fi, C21'in Uluslararası Drama Ödülleri'nde aday gösterildi.

4676

Sıfır Bir Dizisinden İlk Fragman

3. sezonu BluTV’de olacak olan Sıfır Bir dizisinin ilk fragmanı yayınlandı.

5054

Fi Dizisi Ne Zaman Başlıyor?

Merakla beklenen Fi dizisinin yeni sezonunun ne zaman ve hangi kanalda olacağı açıklandı.

3626