Bill & Ted 3’nin Çekileceği Kesinleşti

İlk iki filmi ile kendi hayran kitlesini yaratan Keanu Reeves ve Alex Winter’lı Bill & Ted serisinin 3. filminin çekileceği kesinleşti. Filmin ismi Bill and Ted Face the Music olacak.

Keanu Reeves ve Alex Winter’ın başrollerde yer aldığı, 1989 yılında çekilen Bill & Ted’s Excellent Adventure, iki rock’n roll aşığı arkadaşın tarih dersinden kalması ile zamanda yolculuk yapmaları ve bu yolculukları esnasında Napoleon, Socrates, Freud, Joan of Arc, Abraham Lincoln gibi tarihi kişiler ile tanışmalarını konu alan bir komedi filmiydi.

Serinin ikinci filmi ise 1991 yılında yine Keanu Reeves ve Alex Winter’ın başrollerini paylaştığı Bill & Ted’s Bogus Journey oldu. Bu filmde ise gelecekten gelen kopyaları tarafından öldürülen Bill ve Ted’in cehenneme giderek oradan kurtulmanın yollarını araması konu ediliyordu.

Bill & Ted 3’nin İsmi Bill and Ted Face the Music Olacak

İlk iki filmi ile kendi hayran kitlesini yaratan ve kendi türünde öne çıkmayı başaran Bill & Ted’in 3. filminin geleceği nihayet onaylandı. Başrollerinde yine Keanu Reeves ve Alex Winter’ın bulunacağı Bill & Ted Face the Music’i Dean Parisot yönetecek. Filmin senaryosu ise önceki filmlerin de senaristleri olan Chris Matheson ve Ed Solomontarafından yazılacak. Screenrant’ın haberine göre, Reeves ve Winter ‘Bundan daha heyecanlı olamazdık. Tüm kadro tekrar birlikteyiz. Chris ve Ed harika bir senaryo yazdı. Harika bir takım olduk.‘ açıklamasında bulundu.

Üçüncü filmin, ilk iki filmden en büyük farkı, Bill ve Ted’in artık orta yaşlı olmaları ve bu sefer zaman yolculuğuna kızları ile birlikte çıkacak olmaları. Keanu Reeves’in açıklamasına göre, yeni filmde çok daha fazla tarihi karakter ve müzik dünyasında efsane olmuş kişiler yer alacak. Vizyon tarihi henüz açıklanmayan Bill & Ted Face the Music’in çekimlerine de henüz başlanmadı.

Kaynak: filmloverss