Çağrı Filmi 4K Çözünürlükle Tekrar Vizyona Girmeye Hazırlanıyor

Yönetmenliğini Mustafa Akkad’ın üstlendiği 1976 yapımı ünlü The Message (Çağrı) filminin 4K (ultra yüksek çözünürlük – UHD) restorasyonu yapıldı.

çağrı-filmi

İslam dünyasında önemli bir yeri olan ve klasikleşen eserin bu yeni hali, 13 Aralık’ta Dubai Uluslararası Film Festivali’ndeki dünya prömiyerinde gösterilecek. Etkinliğe 2005’te bir terör saldırısında hayatını kaybeden Mustafa Akkad’ın yapımcı oğlu Malek Akkad da katılacak. Akkad şu sıralarda Miramax ve Blumhouse ile birlikte yeniden çekimi yapılan Halloween filminde yapımcılığı üstleniyor.

mustafa-akkad

Filmin hayattaki oyuncuları da yaklaşık 40 yıl aradan sonra Dubai’deki festivalde bir araya gelecek. Başroldeki Anthony Quinn, 2001 yılında ABD’de yaşamını yitirmişti.

Malek Akkad, filme ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Çağrı’nın barış mesajı ve anlayışı çağımıza hitap ediyor. Bu film babamın bir mirası. Yeni nesil izleyicilerin de Çağrı’yı tecrübe etmesini, büyük başarıyı yaşamalarını istiyorum. Bu film bir dönüm noktası” dedi.

çağrı-filmi

Restorasyonlu Çağrı filmi, 2018’in Haziran ayında Arap dünyasında ve Ortadoğu ülkelerindeki sinemalarda yeniden gösterime girecek.

Krypton İle Superman Evreni Genişliyor

Syfy dizisi Krypton yeni bir fragmanını daha görücüye çıkardı. "Legacy" adını taşıyan fragmanda Superman’in pelerini de görünüyor.

3742

Avengers: Infinity War Vizyona Girmeye Hazırlanıyor

Merakla beklenen "Avengers: Sonsuzluk Savaşı"ndan yeni video yayınlandı.

3357

Natalie Portman’lı Annihilation Filminden Haberler Gelmeye Devam Ediyor

Yönetmen koltuğunda Alex Garland'ın oturduğu Annihilation(Yok Oluş) filminden fragman yayınlandı.

3745

November İle Korkmaya Hazırlanın

Estonya'nın 90. Oscar yarışına göndermek için seçtiği November'dan fragman ve poster geldi.

2951