X-Men Serilerinin Yönetmeni Bryan Singer’ın Geçmişi Yakasını Bırakmıyor

Gün geçmiyor ki Hollywood cephesinden birilerinin taciz haberini almayalım. Suçlamaların hedefinde bu kez X-Men serilerinin ünlü yönetmeni Bryan Singer var.

  • 16PAYLAŞIM
  • 2604OKUMA
bryan-singer

Bryan Singer’ın üzerinde kara bulutlar dolaşmaya devam ediyor. Bir kaç gün önce yönetmenliğini yaptığı Bohemian Rhapsody film projesinden çıkartılan yönetmen şimdi de 2003 yılında, 17 yaşındaki bir genci taciz etmekle suçlanıyor.

İddianın ve suçlamanın sahibi Cesar Sanchez-Guzman, o zamanlar 17 yaşında olduğunu ve gittiği yat partisinde yönetmen Bryan Singer’ın sözlü ve fiziksel tacizine uğradığını iddia ediyor.

Sanchez-Guzman’ın açıklamasına göre, yat partisinde masum başlayan ayaküstü konuşmada Singer, kendisinin Hollywood’da bir yapımcı ve yönetmen olduğunu söyleyerek sohbeti koyulaştırmış. Daha sonra kendisini yatın alt kısımlarında, gözlerden uzak bir odaya davet ederek sözlü ve fiziksel tacizde bulunmuş.

Tüm bunlar yetmiyormuş gibi, eğer sessiz kalır ve bu olanları kimseye anlatmazsa kendisine yapımlarında rol verebileceğini ve bu sayede aktörlüğe adım atabileceğini söylemiş. O zamanlar yaşı çok küçük olduğu ve kimsenin kendisine inanmayacağı korkusuyla sessiz kalan Sanchez-Guzman, ünlü yönetmenin karşı karşıya kaldığı diğer suçlamaları da duyunca cesaretlenmi ve konuşma kararı almış.

Michael-Egan

2014 yılında Michael Egan III isimli oyuncu, geçmişte Singer’ın kendisini taciz ettiğini açıklamıştı. Verdiği ifadeye göre yönetmenin kendisine zorla uyuşturucu verdiğini ve Hawaii’deki bir ev partisinde birlikte olmak için zorladığını ifade etmiş. Ancak bu dava Bryan Singer’ın lehine dönmüş ve davacı Michael Egan başka suçlardan 2 yıl hüküm giymiş.