Kristen Stewart Fransız Yeni Dalga Akımı İkonu Oluyor!

Kristen Stewart "Against All Enemies"de Jean Seberg'ü canlandıracak.

Kristen Stewart, Against All Enemies Fransız Yeni Dalga akımının yüzü oluyor. “Alacakaranlık” serisi ile yıldızı parlayan, ardından Avrupa sinemasına geçiş yapan ünlü oyuncu, “Against All Enemies” filminde söz konusu sinema akımının yıldızlarından Jean Seberg’e hayat verecek.

Politik bir gerilim olan “Against All Enemies”, aktris Jean Seberg’i araştırmak üzere görevlendirilen genç bir FBI ajanının adımlarını takip ediyor. 1960’ların sonlarında Los Angeles’taki sivil haklar hareketinde yer alan Seberg, radikal Afrikalı-Amerikalı aktivist örgütü Black Panther Partisi’ni desteklemiş ve sonuç olarak FBI, COINTELPRO programı aracılığıyla kendisini baltalama girişimlerinde bulunmuştu.

Yönetmen koltuğunda ilk uzun metrajına imza atacak olan Benedict Andrews’un oturduğu “Against All Enemies”in kadrosunda Jack O’Connell, Anthony Mackie, Margaret Qualley ve Colm Meaney de yer alıyor.

“Saint Joan”, “Breathless”, “Bonjour Tristesse” ve “Lilith” gibi filmlerde boy göstermiş olan Seberg, 40 yaşında Fransa’da hayata veda etti. Şüpheli koşullar altında ölen aktrisin ölümü yetkililer tarafından “olası intihar” olarak kaydedildi.

(beyazperde)