I Origin

Bir moleküler biyoloji uzmanı ve laboratuvarda araştırmaları yürttüğü ekip arkadaşı ile yaptıkları deneyler sonucunda enteresan bir olay ile karşılaşırlar bu olaylar insanlık tarihinin derinden sarsacak bir keşife yol açar. Moleküler biyoloji uzmanımız Ian, kötü hayatının can sıkıntısı ve kendiniz biyolojiye adamış bir nerd hayatını sürdürür bu esnadan çılgın partide yüzü kapalı esrarengiz bir kız ile tanışır. […]

  • 77PAYLAŞIM
  • 12828OKUMA

Bir moleküler biyoloji uzmanı ve laboratuvarda araştırmaları yürttüğü ekip arkadaşı ile yaptıkları deneyler sonucunda enteresan bir olay ile karşılaşırlar bu olaylar insanlık tarihinin derinden sarsacak bir keşife yol açar.

Moleküler biyoloji uzmanımız Ian, kötü hayatının can sıkıntısı ve kendiniz biyolojiye adamış bir nerd hayatını sürdürür bu esnadan çılgın partide yüzü kapalı esrarengiz bir kız ile tanışır. Ian ‘nın çocukluğundan beri gözleri araştırıyor ve göz fotoğraflarını çekiyor. Bu tanıştığı kızın göz fotoğrafını çekmesi ile olaylar başlar.

i-origins-image-michael-pitt-astrid-berges-frisbey-2

Filmin başlarında sıkıcı ve gelişme aşamaları uzun sürsede bu aşamada karakterlerin kişilikleri ve düşüncelerine dair detaylı bir anlatım verir. Karakterin iyi kötü yanlarını öğrendikten sonra hayatında büyük bir buluş olacak olan gözün yapısını çözmek istiyor ve hayatını büyük etkiler yaşayacak olayları başına gelecektir.

tumblr_njjatpx5hh1rsyukao1_500

İnanç, ruh, reenkarnasyon

Filmin en büyük iki karşıt görüşü olan din ve bilim ya da Ruhaniyet ve Cismaniyet üzerine karşı taraflar ortaya konuyor tabi ki izleyici bir tarafı seçmesi için açık olarak yönlendiriliyor. Bu noktada reenkarnasyon konusuna detaylı giriş yapasada açık olarak konumuz bu diyen bir film.

Filmi başı ile sonu arasında büyük tutarsızlıklardan dolayı “ee ne olacak şimdi sadede gelelim” gibi laflar ettiriyor.