Dünya : Yeni Bir Başlangıç ( After Earth )

Hikaye günümüzden uzak bir gelecekte, kurgusal bir dünyada geçer. Dünya ,içerisinde yaşayanlar tarafından terk edilmiş, insanlar artık yaşamlarını başka gezegenlerde sürdürmeye başlamıştır. İnsanlar dünyayı terk ettikten 1000 yıl kadar sonra yaptıkları bir yolculuk sırasında uzay gemileri arızalanan küçük Kitai ve babası Cypher dünyaya gitmek zorunda kalırlar , Cypher ciddi anlamda yaralanmıştır ve terk edilmiş dünyada […]

  • 24PAYLAŞIM
  • 3955OKUMA
Hikaye günümüzden uzak bir gelecekte, kurgusal bir dünyada geçer. Dünya ,içerisinde yaşayanlar tarafından terk edilmiş, insanlar artık yaşamlarını başka gezegenlerde sürdürmeye başlamıştır. İnsanlar dünyayı terk ettikten 1000 yıl kadar sonra yaptıkları bir yolculuk sırasında uzay gemileri arızalanan küçük Kitai ve babası Cypher dünyaya gitmek zorunda kalırlar , Cypher ciddi anlamda yaralanmıştır ve terk edilmiş dünyada , tuhaf yaratıklar ve korku dolu tehlikeli olaylarla mücadele etmek zorunda kalırlar. ‘Altıncı His’ ile gerilim türüne yeni ve öncül bir yorum getiren ve ardından çektiği yapıtlarla kendi ekolünü oluşturan M. Night Shyamalan imzalı filmin başrollerinde Will Smith ve oğlu Jaden Smith yer alıyor.
 20583189 (1)
Genel olarak filmde öncesi yaşanan olayları anlatmak için flashback’ler tercih edilmiş ama şöyle bir sorun oluyor flashbacklerde karakterleri anlatmak yerine yaşanan bir olayı anlatmayı tercih edilmiş ve yaşanan bu olay sonucunda hayatlarında değişenleri görüyoruz ve karakterlere oturtuyoruz.

Kafada Soru
İşareti

Dünyaya ne oldu? Siz nerde yaşıyorsunuz yıl kaç gibi bir çok soru havada kalıyor. böylelikle filme yarıdan giren birisi sorsa ne oluyor burada diye ne başını ne sonun anlatabilirsiniz. Zor bir başlangıç

Film ‘de ki konu ve karakter seçimi çok yavan green screen ile 1 hafta çekilmiş baştan savma bir yapım gibi duruyor ben izledim tavsiyem siz izlemeyen her ne kadar baba oğul film çekmişlerde olsa film güzel değil.