Durmadan Çalsın Dediğimiz Film Müzikleri

Geçtimiz yıl gösterime giren yüzlerce filmin içinden, en sevdiğimiz, dikkatimizi çeken 5 farklı şarkıyı hep beraber dinleyelim istiyoruz.

  • 19PAYLAŞIM
  • 3112OKUMA

Hans Zimmer, Junkie XL

Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice beklediği, hedeflediği pozitif yorumları ve gişe başarısını alamadı. Ancak film, müzikleri konusunda olumlu tepkilerle karşılaştı. Tabii usta müzisyen Hans Zimmer’ın ve Junkie XL’ın elinden çıktığının altını çizmemiz gerekiyor. Filmin favori müziği ise Wonder Woman’ı beyaz perdede gördüğümüz an çalan “Is She With You?”

Regina Spektor

Kubo and The Two Strings

Bir The Beatles klasiğini, muazzam bir animasyon filminde, çok güzel bir yorumla Regina Spektor’dan dinleme şansına sahip olmamıza kim aracı olduysa çok teşekkürler. Filmin geçtiği dünyayı yansıtan enstrümanlar ile bambaşka bir yorumla dinlediğimiz “While My Guitar Gently Weeps” Kubo’nun hikayesinde bizi mest eden öğelerden biri.

DMX

Deadpool

Deadpool tam anlamıyla çizgi-romandan fırlamış gibiydi Ryan Reynolds. Bu rolü ve filmi ne kadar çok istediğini tüm sahnelerde hissettirdi. Ama burada filmin incelemesini yapmıyoruz, amacımız DMX’in 2003 yılında yayınlamış olduğu “X Gon’ Give It To You” şarkısının Deadpool filmiyle yeniden kalpleri fethedişini anlatmak. Gerçekten de filme tam olmuş, tam oturmuş.

Michael Giacchino

Zootopia

Sırada yılın en iyi filmlerinden biri var, Disney’in Zootopia’sı. Hem hikayesi, hem görselliği ile gerçekten çok iyi bir filmle karşımıza çıkan Zootopia‘nın müzikleri için de geçerli tüm övgülerimiz. Hızla parlayan, sinema dünyasının son zamanlarda adını sıklıkla duyduğu Michael Giacchino tarafından hazırlanan müzikler, filmi izlerken hikayeye daha da bağlanmamızı sağlıyor. Favori şarkımız ise, “Foxy Fakeout.”

John Legend

La La Land

Yılın son haftası ülkemizde gösterime giren La La Land hakkında oldukça hevesli ve büyük beklentilere sahip olduğumuzdan daha önce de bahsetmiştik. Film kendini çok özel bir yerde konumlandırdı sinema tarihinde, bundan eminiz. İyi oyunculuklarla beraber şahane müzikler, daha ne isteriz… John Legend’dan geliyor, “Start A Fire.”

 

Box Office: Deadpool zirveyi kaptı! Her 3 izleyiciden 2’si Deadpool izliyor

Türkiye gişe verilerine göre 18-20 Mayıs hafta sonunda box office listesini yeni lideri Deadpool

2492

Krypton İle Superman Evreni Genişliyor

Syfy dizisi Krypton yeni bir fragmanını daha görücüye çıkardı. "Legacy" adını taşıyan fragmanda Superman’in pelerini de görünüyor.

3738

Solo Batman Filminde Ben Affleck’in Yerine Sürpriz Bir İsim Geliyor

Söylentilere göre Warner Bros, Ben Affleck'ten vazgeçerek başrolü Jake Gyllenhaal’a vermeyi düşünüyor.

3595

2017 Yılında Google’da En Çok Aranan 10 Film

Google verilerine göre 2017 yılında en çok aranan 10 filmi sizler için listeledik.

3455