Fi Dizisi Dünya Çapında Filmlerle Yarışmaya Hazırlanıyor

Fi dizisi uluslararası arenada adını duyurmak için gün sayıyor! Ay Yapım'ın başarılı projesi Fi, C21'in Uluslararası Drama Ödülleri'nde aday gösterildi.

  • 22PAYLAŞIM
  • 3672OKUMA
fi-dizisi

Ay Yapım’ın başarılı dijital projesi Fi yayınlanmaya başladığından beri Türkiye’de büyük ilgiyle takip ediliyor. Puhu Tv’de ikinci sezonuyla fırtınalar estiren Fi, şimdi de Uluslararası pazarda görücüye çıkıyor.

Ay Yapım’ın başarılı dijital projesi Fi yayınlanmaya başladığından beri Türkiye’de büyük ilgiyle takip ediliyor. Puhu Tv’de ikinci sezonuyla fırtınalar estiren Fi, şimdi de Uluslararası pazarda ilgi görüyor.

Fi’nin adaylığı, Ay Yapım’ın twitter hesabından duyuruldu. C 21’in 11 katogoride ödüller dağıttığı yarışmada, dünya çapında ses getiren dizilerle birlikte finalist olan Fi’nin adaylığı büyük heyecan yarattı.

fi

Başrollerini Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsur ve Berrak Tüzünataç’ın paylaştığı Fi. Azra Kohen’in satış rekorları kıran roman serisi Fi, Pi, Çi serisinden uyarlanan ve başrollerini Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsur ve Berrak Tüzünataç’ın paylaştığı Fi geçtiğimiz sezonun en dikkat çekici yapımlarından biri olmuştu. İnternet ortamında yayınlanan dizi en az televizyonda yayınlanan diziler kadar ses getirdi. Türkiye’nin ilk özgün dijital projesi olan Fi, 60 dakikalık bölümler halinde Puhu TV’de yayınlandı.

Serenay Sarıkaya’nın güzel ve hırslı bir dansçıyı canlandırdığı dizide; aşk ekseninde iş dünyasının acımasızlıkları, popüler kültürün insanlar üzerindeki etkileri giibi temalar da işlendi.

serenay-sarıkaya-fi

Daha Önce İzlemeyenler İçin Dizinin Konusu:

Dizinin ilk sezonunda ünlü bir televizyon yapımcısı ve psikiyatr olan Can Manay’ın hikayesi anlatılı. Can Manay tesadüfen karşılaştığı Duru’ya bir görüşte aşık olur. Duru ise konservatuarda müzik dersleri veren Deniz’le birliktedir. İstediği herşeye sahip olmaya alışkın olan Can Manay, Duru’yu elde etmek için elinden geleni yapar. Onu etkileyebilmek için sevgilisi Deniz’le arkadaşlık yapmaya başlayan Can Manay; Deniz’i yeni bir sanat okulu projesine bile dahil eder. Duru, kendisini saplantılı bir aşkla seven Can Manay’ın ilgisini kısa süre sonra fark eder. Deniz ise, Can Manay’ın kız arkadaşına beslediği aşktan habersiz; ilişkilerinde ortaya çıkan sorunları çözmeye çabalamaktadır. Can Manay, hayali dans etmek olan Duru’nun zaaflarını fark etmiş; incelikle hazırladığı planlarla Deniz ve Duru’nun arasını açmayı başarmıştır. Olaylar içinden çıkılmaz hale geldiğinde Can Manay, Duru’ya olan aşkını açıkça ortaya koyup, onu bir seçim yapmak zorunda bırakır. Duru, birbirinden tamamen farklı iki erkek arasında bir uçtan diğerine savrulurken; Deniz durumu fark edip oyunun dışında kalmayı tercih eder.

Arif v 216 yeniden vizyona giriyor

Cem Yılmaz'ın G.O.R.A ve A.R.O.G filmlerinden tanıdığımı Arif ve Robot 216'nın macerasını anlattığı Arif v 216, yeniden vizyona giriyor.

2832

“Martıların Efendisi” İçin Geri Sayım Başladı

Başrollünde Mehmet Günsür’un yer aldığı "Martıların Efendisi" vizyonu için geri sayım başladı.

3224

Son Dönemlerin En İyi Yerli İnternet Dizileri

En profesyonel prodüksiyonundan en düşük bütçeli yapımlara kadar bulabileceğiniz birbirinden güzel Türk yapımı internet dizileri listemizi sizin için derledik iyi seyirler.

10308

Fi Dizisi Ne Zaman Başlıyor?

Merakla beklenen Fi dizisinin yeni sezonunun ne zaman ve hangi kanalda olacağı açıklandı.

3591