Gülse Birsel’den Film Geliyor

Gülse Birsel, 2 yıldır uzak kaldığı ekranlara iki yeni projeyle dönmeye hazırlanıyor.

  • 142PAYLAŞIM
  • 23772OKUMA

Gülse Birsel, Elele dergisine verdiği röportajda yeni projeleri hakkında merak edilenleri anlattı.

Yalan Dünya”dan bu yana uzun bir ara oldu. Dizi senaryosu için bilinçli bir mola mıydı bu?

Yalan Dünya”, 2014 yılının aralık ayında bitti. Ondan hemen sonra da 13 bölümlük bir oyuncu yarışması yaptık, “Komedi Türkiye” diye, o da 2015’in ağustos ayında bitti. Aslında 2 senedir televizyonda yokum. Bu esnada kitap çıktı, gazete yazıları devam etti, bir film senaryosu, bir dizi hazırladım. Boş durmadım ama sağ olsunlar seyirci mümkünse her gün televizyonda görmek istiyor. Esasen “Yalan Dünya” ve “Avrupa Yakası” her gece tekrar bölümleriyle ekranda, bir yerde görüyorlar da beni her gün!

Yeni bir film yapma dönemindesiniz. Son zamanlarda sinema adına sizi en çok etkileyen ne oldu?

Tabii bir film senaryosu yazıp bitirmiş olmam ve yapımcının, yönetmenin, okuyan oyuncuların beğenmesi oldu. Kendimden çok etkilendim! Yoksa tabii güzel filmler seyrediyorum ama insan benmerkezci bir mahluk!

Nasıl bir film bekliyor bizi?

Tatlı bir aile ve evlenme komedisi. Bir kısmı İstanbul’da, bir kısmı Adana’da geçiyor. Yönetmeni Ozan Açıktan. Anladığım kadarıyla çok gülünecek. Bu vaadi daha okuma provalarındayken dillendirmek belki yanlış ama senaryoyu okuyup “Çok güldüm” demeyen olmadı henüz ve çok mutluyum. E oyuncu ekibi zaten muhteşem. Engin Günaydın, Demet Evgar var, olağandışı yetenekli insanlar bunlar. İlk defa burada söylüyorum; Erdal Özyağcılar var ve çok heyecanlanıyoruz onunla çalışacak olmamıza. Şevket Çoruh var, bayılırız. Devrim Yakut ve Fatih Artman var, ikisinin de hayranıyım. Derya Karadaş var ki hayatta en çok güldüğüm oyunculardan biri. Devin Özgür Çınar, Arif Erkin, Ünal Yeter, Rıza Akın, Erdal Cindoruk, Ayta Sözeri, Su Kutlu… Hangi birini sayayım? Star kadro. Ben de oynuyorum tabii.

Diğer yeni projeler neler?

Kışın bir de yeni sitcom olacak. Onun hazırlıkları da başladı.

Gülse Birsel’den Aile Arasında

Senaryosunu Gülse Birsel'in kaleme aldığı, başrollerinde Engin Günaydın, Demet Evgar'ın rol aldığı Aile Arasında filminden yeni haberler gelmeye devam ediyor.

4158

Gülse Birsel: Engin Günaydın ile Oynamak Zor

Gülse Birsel'in hem senaryosunu kaleme aldığı, hem de başrolünde olduğu Aile Arasında'nın basın toplantısı yapıldı.

2681

Gülse Birsel’den Mesai İsyanı!

Gülse Birsel, senaryosunu yazıp oyuncu olarak da yer aldığı yeni filmi Aile Arasında için mesai saatlerinden şikayetçi!

2618