Körfez Vizyona Girmeye Hazırlanıyor

Emre Yeksan'ın ilk uzun metraj filmi Körfez'den fragman yayınlandı.

the-gulf

Dünya prömiyeri 74. Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirilen Körfez’in yönetmen koltuğunda Emre Yeksan otururken, senaryosu Yeksan ve Ahmet Büke’nin kaleminden çıkıyor. Gelecek planlarını beklemeye alan Selim’in aniden şehri kaplayan bir kokuyla birlikte değişen hayatını konu edinen filmde Selim başrolüne Ulaş Tepe Astepe hayat veriyor.

Körfez, 54. Ulusal Yarışma’da En İyi Senaryo Ödülü’ne ve 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

körfez-filmi

Körfez / The Gulf Filminin Konusu:

30’lu yaşlarında, yeni boşanmış Selim, yıllar sonra İstanbul’dan ailesinin yanına İzmir’e döner. Selim, eski hayatının izleriyle karşılaşırken, körfezde gerçekleşen bir kaza şehirdeki hayatı derinden sarsar. Aniden şehri kaplayan bir kokuyla Selim’in hayatı da beklenmedik bir yön alır. Selim, yıllar sonra geri döndüğü İzmir’de yeni bir dünyayı keşfe dalar.

01 Aralık 2017 tarihinde vizyona girecek filmin fragmanı:

Emre Yeksan filmi Körfez, Blue TV’de!

Pek çok uluslararası festivalden ödüller alan Körfez, sinemadan sonra ilk defa sadece BluTV'de olacak.

2531

Vizyon Filmleri – 29 Aralık 2017

29 Aralık 2017'de gösterime girecek olan 7 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

3339

Van Gogh’un Hayatını Loving Vincent İle Daha Yakından Tanıyalım

Hugh Welchman ve Dorota Kobiela'nın yönettiği "Loving Vincent", ünlü ressam Van Gogh'un hayatını, ressamın tablolarından esinlenerek hazırlanan bir estetikle gözler önüne seriyor.

3973

Slumber Filmiyle Korkmaya Hazır Olun

Maggie Q'nun başrolünde yer aldığı "Slumber", kendini karanlık bir ruh ile mücadele içerisinde bulan Alice'in hikâyesini anlatıyor.

2769