Koşun, La La Land Gösterimde!

Bu hafta gösterime giren filmler için küçük bir yolculuğa çıkıyoruz. En fazla heyecanlandığımız ise açık ara La La Land.

  • 35PAYLAŞIM
  • 5716OKUMA

La La Land (Aşıklar Şehri)

Yönetmenliğini Damien Chazelle’nin yaptığı, başrollerini Ryan Gosling, Emma Stone ve J.K. Simmons’ın paylaştığı La La Land, sinema yazarlarının da son zamanlarda en çok etkilendiği işlerden. Yönetmenin daha önce çekmiş olduğu filmin Whiplash olduğunu söylesek, sanıyoruz Whiplash’i izleyen hiç kimse filmi kaçırmayacaktır. Ayrıca çok yetenekli ve özgün oyuncuların olduğunu da unutmayalım. Ryan Gosling ve Emma Stone’u Gangsta Squad filminde bir arada izlediğimizde aldığımız tattan çok daha fazlasını alacağımız da kesin. J.K. Simmon hakkında övgü dolu sözleri fazla fazla yazmamıza gerek yok. Kendini çoktan kanıtlamış bir üstad kendisi. La La Land için biz çok heyecanlıyız, hatta ödüllere doğru da yelken açacağını düşünüyoruz.

Süre: 128 dakika

The Great Wall (Çin Seddi)

Efsanevi bir hikaye, çok özel bir duvar. Dünya üzerinde yer alan en görkemli eserlerden biri bu sefer bambaşka bir hikayeye ev sahipliği yapıyor: Fantastik bir dünya düzenine… Tamamı Çin’de çekilen ve Yönetmen Zhang Yimou’nun ilk İngilizce filmi olan The Great Wall’un başrolü ise Matt Damon’a ait. Damon’a eşlik eden usta oyuncu Willem Dafoe ile beraber Andy Lau, Pedro Pascal ve Tian Jing’in de yer aldığı filmde büyük bir direniş ile insanlığı korumak için ortaya konan efsanevi bir hikaye ve görsel şölenle beyaz perdeye çağrı yapılıyor.

Süre: 104 dakika

Frog Kingdom 2 (Kurbağa Krallığı 2: Buz Macerası)

Animasyon filmlerin rüzgarı etkisi altına aldığı 2016 yılının son animasyon hikayesi Frog Kingdom 2 çocuklar için sinemadaki alternatif durumunda. Yetişkinler için düşünerek hazırlandığını söyleyemeyiz ancak çocuklar için gerçekten iyi bir tercih olabilir.

Süre: 87 dakika

Incarnate (Şeytanın Oğlu)

Korku sineması her zaman kendine özel seyircisini oluşturmayı başarmış bir türdür. Sinemada gerilmeyi, biraz vahşet izlemeyi, aniden irkilmeyi seviyorsanız Incarnate sizin için doğru bir tercih olacaktır. San Andreas, Journey 2 filmleriyle farklı bir yönetmenlik kariyeri oluşturan Brad Peyton, macera ve aksiyon filmlerinin aksine bu sefer korku sineması yönüne kadrajını çeviriyor.

Süre: 91 dakika

Vizyona giren filmler! (25 Mayıs 2018)

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, Türkiye'nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisi ulan Vecihi'nin hayatını anlatan Hürkuş ve bu filmlerle birlikte toplam 9 film bu hafta izleyiciyle buluştu. İşte haftan

2933

Arabistan’da 35 yıllık yasak kalkıyor! Sinema halka açıldı

Suudi Arabistan’da 35 yıllık yasaktan sonra halka açık sinemada yayınlanacak ilk film Marvel'dan geliyor.

2457

2017 Yılında Google’da En Çok Aranan 10 Film

Google verilerine göre 2017 yılında en çok aranan 10 filmi sizler için listeledik.

3371

Hayao Miyazaki’nin Yeni Filmi: Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka

Hayao Miyazaki’nin yeni filmi, Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka (How Do You Live?) olacak.

3098