Life is Strange Oyunu Live-Action Dizi Haline Geliyor

Legendary Digital Studios ve Square Enix ikilisi dün gece yaptıkları bir açıklamayla Dontnod’un bol ödüllü episodik oyunu Life Is Strange’i bir televizyon dizisi hâline getirmek için çalışmalara başladıklarını duyurdu. Daha önce Sony ile bir live-action/CGI Sonic The Hedgehog filmi için anlaşan dj2 Entertainment ortaklığıyla geliştirilecek dizi, oyunun hikâyesini birebir işleyecekmiş gibi görünüyor: “Life Is Strange, […]

  • 18PAYLAŞIM
  • 3010OKUMA

Legendary Digital Studios ve Square Enix ikilisi dün gece yaptıkları bir açıklamayla Dontnod’un bol ödüllü episodik oyunu Life Is Strange’i bir televizyon dizisi hâline getirmek için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Daha önce Sony ile bir live-action/CGI Sonic The Hedgehog filmi için anlaşan dj2 Entertainment ortaklığıyla geliştirilecek dizi, oyunun hikâyesini birebir işleyecekmiş gibi görünüyor:

“Life Is Strange, bir fotoğraf tutkunu olan Max Caulfield’in, en iyi arkadaşı Chloe Price’ın hayatını kurtarırken zamanı geri alabilme yeteneği olduğunu keşfeden bir lise öğrencisinin hikâyesini konu alıyor. İkili kısa süre içerisinde kendilerini Rachel Amber adlı bir başka öğrencinin gizemli kayboluşunu araştırır ve Arcadia Bay kasabasındaki hayatın karanlık yanını ortaya çıkarırken buluyor.”

Yaptığımız seçimlerin başkalarını nasıl etkilediğini görmeye dayalı bir oyunu nasıl dizileştireceklerinden pek emin değilim doğrusu. Sonuçta bu yapımın olayı seçimlerimizin sonuçlarını görmek ve zamanı geri alıp değiştirmekti. Belki en iyi yolu izlerler, belki de ikisinin karışımını sunup hepsini görmemizi sağlar. Bakalım…