Logan’ın X-23 Spin-off’u Geliyor

Yılın en başarılı filmlerinden olan Logan'ın spin-off'u için hazırlıklara başlandı.

logan_2017_22-h_2017

Geçtiğimiz mart ayında vizyona girerek beklentilerin üstünde bir başarı yakalayan Logan’ın Spin-off projesi hayata geçirilecek. Logan‘da Hugh Jackman’ın canlandırdığı Wolverine’in hikâyesini anlatırken, diğer taraftan da Jackman’ın genç rol arkadaşı Dafne Keen’in hayat verdiği Laura, nam-ı diğer X-23 için de iyi bir başlangıcı yaratmış oldu. Logan’ın DNA’sından kopyalanan zigotun Sarah Kinney’in rahmine yerleştirilmesi ile dünyaya gelen Logan’ın kızı Laura Kinney (X-23) babasıyla benzer güçlere de sahip.

Logan’ın bu büyük başarısının ardından (Logan dünya çapında 616 milyon dolar gişe hasılatı yaptı ve FOX filmin Oscar kampanyasını hali hazırda başlatmış durumda) Logan’ın spin-off‘u için geriye kalan tek şey X-23‘e odaklanan filme yapımcıların dikkatlerini vermesi.

Filmin yönetmeni James Mangold, Logan’ın spin-off’u fikrinin ortaya çıkışına sebep olan şeyin DC Comics karakteri olan Wonder Woman’ın gişede yakaladığı başarısı olduğunu belirtirken şunları ekledi:

“Patty Jenkins’in (Wonder Women’ın yönetmeni) başarısı sayesinde stüdyolar kadın karakterleri anlatan film çekmekten korkmamaları gerektiğini anladılar. Bu bize de fazla alan yaratıyor. Bizim de bir kadın karakterimiz var ve onunla ilgili ne yapacağımızı düşünüyoruz. Laura’nın senaryosu aşamasındayız ve hayal etmeye devam ediyoruz.”

Laura’nın filminin gidebileceği çok yer var. Logan filmi içerisinde yer alan karakterlere bir göz attığımızda, Laura Logan’ın hayatında yer alan bir yardımcı karakter olarak karşımıza çıkıyor. Laura’nın hayatını merkeze koyan bir yapım sayesinde X-23’ün yolcuğunu izlemek kesinlikle büyüleyici olacaktır. Mesela Laura acaba yeni bir X-Men ekibi mi kuracaktır? Ya da yalnız başına mı olacaktır? Ne kadar babasına benziyor? Ne kadar babasından farklı? Bütün bunları görebileceğimiz bir film çıkacağına şüphe yok ve bunları öğrenmek için de can atıyoruz.

Henüz senaryo aşamasında olan Logan’ın spin-off’u fikri için Logan’ın yönetmeni Mangold, gelecek filmde de Laura’yı Dafne Keen’in canlandıracağını belirtti. Yapımcı Hutch Parker ise hala Laura filminin ne tür bir film olacağına karar vermediklerini belirtirken, Fox’un isteğinin bir süper kahraman filminin yaratabileceği özgürlüğün sınırlarını daha da genişletmek olduğunu dile getirdi.

Wolverine karakterine yeni aday: Keanu Reeves

 Hugh Jackman'ın geçtiğimiz yıl Wolverine rolünden emekli olduğunu açıklamasının ardından yerini kimin dolduracağı X-Men hayranları tarafından oldukça çok tartışılan bir konu olmuştu.

6832

Marvel’ın kadın kahramanları aynı dizide!

Young Avengers ve Wonder Woman'ın yaratıcısı Allan Heinberg, Marvel’ın kadın süper kahramanlarını buluşturacak yeni bir dizi için kolları sıvadı.

3210

Captain Marvel’dan ilk fragman geldi!

Marvel'ın ilk kadın süper kahraman filmi niteliği taşıyan Captain Marvel'dan fragman yayınlandı.

2573

“Hızlı ve Öfkeli” Spin-off filmi “Hobbs and Shaw”un çekimleri başladı!

Dwayne Johnson ve Jason Statham'ı tekrar buluşturan "Hobbs and Shaw"un çekimlerine başlandı

3224